Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

31. finał prestiżowego konkursu dla programistów - ACM International Collegiate Programming Contest (Międzynarodowy Akademicki Konkurs Programistyczny) - odbędzie się w dniach 12-16 marca w Tokyo. Oczywiście z udziałem Polaków.

Spośród ok. 6 tysięcy drużyn z całego świata, walczących w zawodach na szczeblu regionalnym, do międzynarodowego finału zakwalifikowało się tylko 88 z nich - w tym 2 polskie "załogi": z Warszawy oraz Wrocławia.

Wrocławianie to doświadczona ekipa w konkursie ACM ICPC - 2 lata temu, w tym samym składzie: Paweł Gawrychowski, Jakub Łopuszański i Tomasz Wawrzyniak - podczas finału w Szanghaju, zdobyli srebrny medal. Nie jest to jedyny sukces Polaków w ACM ICPC, bowiem w 2003 roku podczas zmagań w Beverly Hills mistrzami świata zostali studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Jak wspominaliśmy, w tej imprezie udział weźmie także ekipa z warszawskiej uczelni w składzie: Filip Wolski, Marcin Pilipczuk oraz Marek Cygan, zwycięzca Google Code Jam sprzed dwóch lat.

Zawody polegają na rozwiązywaniu zadań programistycznych w językach Java lub C/C++. Drużyny mają pięć godzin na rozwiązanie co najmniej 8 zadań (tyle najmniej przewiduje regulamin konkursu). Zwycięzcami zostają zespoły, które poprawnie rozwiążą największą liczbę zadań. Liczy się również czas nadsyłania poprawnych programów. Jest on powiększany o 20 minut za każde błędnie rozwiązane zadanie.

W tym roku jest o co walczyć: Mistrz Świata otrzyma 10.000 USD, natomiast zdobycie złotego, srebrnego i brązowego medalu odpowiednio premiowane jest kwotami: 3.000 USD, 2.000 USD, 1.000 USD.

Udział w tak prestiżowym konkursie to również okazja do świetnej zabawy niepozbawionej dreszczyku sportowych emocji, doskonalenia swoich programistycznych umiejętności oraz prawdziwy powód do dumy. Powyższe fakty powodują coraz szersze zainteresowanie konkursami informatycznymi, co z kolei z roku na rok przekłada się na stale rosnącą liczbę uczestników.

Regulamin konkursu pozwala tej samej drużynie na co najwyżej dwukrotny udział w finale ACM ICPC. Jasno wynika z tego, że wrocławska drużyna na finał wybiera się po raz ostatni. Redakcja DI trzyma kciuki za polskich finalistów.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Onet.pl



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR