Polscy aniołowie biznesu, badania Amazon, inwestycja Microsoft. Przegląd e-biznes - 16.01.2017

16-01-2017, 07:45

W dzisiejszym przeglądzie m.in. o pomysłach na startup zza wschodniej granicy, najnowszych działaniach i planach Microsoft i Amazon oraz kilka analiz z okazji początku roku.

  • Microsoft zbiera siły w obszarze sztucznej inteligencji, kupując startup Maluuba. Pracuje on nad rozwojem maszyn myślących. Kompetencje zespołu mają pomóc w przystosowaniu Cortany - wirtualnej asystentki Microsoft - do pomocy w działaniach biznesowych. Szczegóły i analizę motywacji obu stron przedstawia Business Insider.
  • Nowy rok to także nowe możliwości rozwoju dla startupów. Przykładowo, organizacja AIESEC proponuje program Global Entrepreneur - startupy w nim uczestniczące mogą przyjąć na staż praktykanta z innego kraju - zaś warszawski akcelerator Reaktor zaprasza do swego programu przyspieszania rozwoju (materiały prasowe AIESEC i Reaktor).
  • Każdego dnia obserwujemy powstawanie niezliczonych nowych modeli i tysięcy nowatorskich rozwiązań, z których większość szybko popada w zapomnienie. Czyżby nie były wystarczająco genialne? Dlaczego jedne modele się przyjmują, a inne nie? [link afiliacyjny]
  •  Jak pisze TechCrunch, białoruski startup Fabby otrzymał 2 mln dol. finansowania od Haxus Venture Funds. Przeznaczy je na rozwój technologii automatycznego oddzielania obiektu od tła w plikach graficznych i wideo (np. na zdjęciach lub podczas wideokonferencji przez Skype).
  • Trzy lata temu Amazon kupił Ivonę - syntezator mowy powstały w Polsce. Czy teraz czas na sukces polskiej technologii, "rozumiejącej" mowę? Puls Biznesu prezentuje spin-off Techmo, który uczy komputer rozumienia mówionego języka polskiego. Spółka ma w planach obsługę kolejnych języków, ale zamierza się skupić na tych niszowych.
  • A jeśli zbudujemy coś, czego nikt nie będzie chciał? Czy w takiej sytuacji jakiekolwiek znaczenie ma fakt, że zrealizowaliśmy plan zgodnie z harmonogramem i bez przekraczania budżetu? Jak rzeczywiście wykorzystać potencjał metody LEAN?  [link afiliacyjny]
  • Już niedługo handel, by wciąż mieć klientów, nie obędzie się się bez e-rozwiązań. Blog iq.intel zamieścił wizję tego, co już się dzieje, a nasili w niedalekiej przyszłości, kiedy tzw. Generacja Z (dzisiaj w wieku 5-19 lat) wyrusza na zakupy.

  • Organizacja pogrzebu w kilku kliknięciach? Według TheNextWeb, odpowiednią aplikację mobilną w ciągu kilku miesięcy przedstawi swoim krajanom rosyjski startup o nazwie - zdaniem niektórych nieco niezręcznej - Umer ("umarł").
  • "Eksperymentalna bezprzewodowa technologia komunikacji" między urządzeniami mobilnymi a stacjami bazowymi... co chce przetestować Amazon gdzieś pod Waszyngtonem i Seattle? Business Insider ujawnia szczegóły i przemyślenia na temat wniosku złożonego przez Amazon do Federalnej Komisji Komunikacji.

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930