Polkomtel: promocyjne doładowania na trudny okres?

04-09-2009, 08:53

Polkomtel nadal jest w trakcie negocjacji z dystrybutorami doładowań prepaid. Operator twierdzi jednak, że z częścią dystrybutorów wynegocjowano już nowe warunki i dlatego może on zaoferować swoim klientom nową promocję doładowań. Co ciekawe, promocja dotyczy doładowań przez strony Polkomtela.

Dwa dni temu pisaliśmy o tym, że niektóre firmy wstrzymały sprzedaż doładowań do usług prepaid Polkomtela (Simplus, Sami Swoi, 36i6). Powodem był sprzeciw dystrybutorów doładowań wobec zaproponowanych przez operatora nowych warunków współpracy, przewidujących niższe marże dla dystrybutorów. Sprzedaż wstrzymało 13 firm, które posiadają 85% punktów sprzedaży doładowań Polkomtela.

Teraz operator poinformował, że w związku z wynegocjowaniem nowych warunków współpracy z częścią dystrybutorów może zaoferować swoim klientom nową promocję doładowań.

Każdy użytkownik MixPlusa, Simplusa, 36.6 i Sami Swoi, który zasili swoje konto przez wymienione niżej strony internetowe, otrzyma bonus w wysokości 15% wartości doładowania. Promocja obowiązuje od 3.09.2009 r. do odwołania.

Objęte promocją są doładowania z zakresu:

  • od 30 zł do 99 zł dla Simplusa, 36,6 oraz MixPlusa,
  • od 20 zł do 99 zł dla Samych Swoich.

Zasileń można dokonać na stronach internetowych:

Przyglądając się warunkom promocji, trudno uwierzyć, że rzeczywiście jest ona wynikiem wynegocjowania nowych warunków. Można raczej odnieść wrażenie, że Polkomtel chce zachęcić swoich klientów do doładowań przez jego własne strony, aby nie odczuli oni braku możliwości zakupu doładowania np. w pobliskim sklepie.

Polkomtel w komunikacie o promocji zapewnia, że sytuacja związana z dostępnością doładowań nie jest bardzo zła.

- Z częścią dystrybutorów nastąpiło już porozumienie w sprawie zmian w systemie prowizyjnym. Doładowania usług prepaid operatora sieci Plus są dostępne w zdecydowanej większości dotychczasowych punktów sprzedaży doładowań, ewentualne problemy występują jedynie w części kilku sieci handlowych - czytamy w komunikacie.

Polkomtel po raz drugi oficjalnie stwierdził, że obowiązujące obecnie w Polsce marże dystrybutorów doładowań usług prepaid są znacznie wyższe niż na innych rozwiniętych rynkach telefonii komórkowej w Europie. Negocjowanie nowych warunków współpracy było – zdaniem Polkomtela – podyktowane dobrem klientów.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031