Polisy w abonamencie na szybkiej ścieżce bankowej

11-04-2018, 17:31

Integracja systemu sprzedaży polis komunikacyjnych z finansowaniem składki przez bank w jednym procesie i w czasie rzeczywistym - takie możliwości daje nowe rozwiązanie zaproponowane przez jednego z ubezpieczycieli.

Telewizje kablowe, telefonia komórkowa czy platformy VOD – we wszystkich tych produktach klienci rozliczają się z dostawcą za pomocą wygodnego abonamentu. Rozwiązania modułowe stają się coraz bardziej popularne. Teraz taką możliwość otrzymają również klienci przy zakupie polis komunikacyjnych Allianz. Składki będą mogły być finansowane popularnym produktem bankowym. Wszystko dokona się online w czasie jednej rozmowy z agentem dotyczącej zakupu polisy. Nowe rozwiązanie pozwoli także na wygodne płatności, w tym kartą bez użycia terminala. Docelowo umożliwi także lepsze dopasowanie wysokości składki dzięki wykorzystaniu scoringu kredytowego.

„Zapominalscy” klienci będą mogli w pełni korzystać z ochrony ubezpieczeniowej. Decydując się na zakup polisy, w której płatność rozłożona jest na 12 miesięcznych składek, klient ma pełną ochronę ubezpieczeniową przez okres jej obowiązywania, nawet w przypadku opóźnienia płatności. Dodatkowo klienci z pozytywną oceną wiarygodności kredytowej będą mieli szansę na niższą cenę polisy.

Nowe rozwiązanie łączy system sprzedażowy ubezpieczyciela z ofertą bankową, zapewniając jednocześnie szybką weryfikację ratingu kredytowego i skorzystanie z płatności bezgotówkowych. Docelowo na platformie oferowanej przez fintech hiPRO abonament będzie wspierało kilka instytucji bankowych.

Źródło: Allianz Polska


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.