Polisa na wyświetlacz smartfona

01-02-2019, 17:01

Flagowce – to najchętniej ubezpieczane telefony przez klientów, działającej już od roku, aplikacji mobilnej. Po polisę chroniącą wyświetlacz sięgają także właściciele urządzeń ze średniej i niższej półki cenowej.

W styczniu 2018 roku pojawiła się na rynku aplikacja mobilna Screenity, dzięki której w można ubezpieczyć wyświetlacz telefonu. Jak wynika z danych ubezpieczyciela, na zakup tej polisy najczęściej decydują się właściciele smartfonów Samsung oraz iPhone. Ponad 60% ubezpieczonych w ubiegłym roku telefonów to właśnie urządzenia tych dwóch marek. Trzecią pod względem popularności marką jest Huawei (wraz z submarką Honor), a tuż za podium uplasowały się smartfony Xiaomi. 

Najchętniej po ubezpieczenie sięgają użytkownicy droższych modeli telefonów. Najpopularniejszymi dla poszczególnych marek urządzeniami, których ekrany zostały objęte ochroną są: Samsung S8 (jest to jednocześnie najczęściej ubezpieczany smartfon w aplikacji), iPhone X oraz Huawei Mate 20 Pro. Nieco inaczej wygląda pod tym względem portfel chronionych telefonów Xiaomi, w którym największy udział ma Redmi Note 5 - smartfon ze średniej półki. 

Aplikacja chroni nie tylko urządzenia popularnych marek. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na zakup ubezpieczenia wyświetlacza zdecydowali się także posiadacze telefonów takich producentów jak np.: Doogee, Gome, myPhone, Blu czy Oukitel. To, co łączy te urządzenia to niska cena, która często nie przekracza 500 zł. Z drugiej strony w portfelu znalazły są także telefony OnePlus czy Google Pixel, które są przeznaczone dla bardziej wymagających klientów, poszukujących rozwiązań technologicznych z najwyższej półki. 

Źródło: Grupa Europa


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy