Półbuty sznurowane męskie – ceny i promocje w sklepach

21-01-2019, 23:55

Posiadanie jednej pary porządnych półbutów to niemalże punkt honoru każdego mężczyzny. Półbuty sznurowane męskie to najpopularniejszy model męskiego obuwia. To buty dodające klasy, ale też dość ograniczające, jeśli chodzi o możliwość zestawienia z różnymi ubraniami.

mat partnera

Półbuty sznurowane – średnie ceny w sklepach online

Trudno wyznaczyć średnią cenę półbutów męskich, bo trzeba byłoby się ograniczyć jedynie do konkretnego producenta albo przedziału jakościowego, a to raczej niemożliwe. Można jednak przyjąć, że średnio w sklepach online półbuty sznurowane męskie są zawsze o przynajmniej kilkanaście procent tańsze niż te same modele dostępne w sklepach stacjonarnych. Dlaczego tak się dzieje? Otóż sprzedaż internetowa wiąże się z nieco innymi zasadami i dzięki rezygnacji z kosztów ponoszonych na reprezentacyjną przestrzeń handlową, można zainwestować w towar i przyjąć niższą marżę, co w konsekwencji sprawia, że obuwie jest tańsze.

Łatwo porównasz półbuty sznurowane męskie na 7buty.pl i przekonać się, że ich ceny są bardzo różne. Począwszy od modeli z niższej półki za niewiele ponad 100 zł, przed buty ze średniej półki cenowej w kwotach rzędu 300-1000 zł, aż po modele kosztujące ponad 1000 zł, a w przypadku luksusowych marek nawet kilka tysięcy złotych.

 

Co wpływa na cenę butów?

Ceny obuwia tak męskiego, jak i damskiego, nigdy nie są przypadkowe. Jest wiele czynników, które determinują ceny. Pierwszym z tych czynników jest producent, dokładniej renoma firmy, która produkuje konkretne buty. W firmie, która wydaje bardzo dużo na reklamę i która stara się dotrzeć do klientów z większymi wymaganiami, ceny obuwia zawsze będą wyższe. Im firma jest mniejsza i im mniejsze koszty ponosi, tym taniej może oferować swoje produkty.

Półbuty sznurowane męskie będą się też różniły ceną w zależności od materiału wykonania. Jedne materiały są bardzo pospolite i tanie, więc wyprodukowanie z nich butów nie generuje wyższych kosztów. W innych przypadkach materiały do produkcji obuwia są pozyskiwane w trudniejszy sposób, bo są to np. materiały występujące deficytowo albo też zdarza się tak, że koszt wyprodukowania danego materiału jest wysoki. To ma odzwierciedlenie w cenach butów. Na koszty wpływają również sposoby promocji. Jeśli konkretne półbuty sznurowane męskie promowałaby jedna z gwiazd światowego formatu, to jej wynagrodzenie byłoby dość wysokie. To z kolei przełożyłoby się na wyższy koszt produkcji w przeliczeniu na jedną parę butów, a tym samym wpłynęłoby na ostateczną cenę sprzedaży. Oczywiście na cenę wpływa także wysokość marży sprzedawcy. Jeśli dana firma sprzedaje dużo, może narzucić niewielką marżę. Jeśli sprzedaje mało, marża będzie pewnie większa. Cenami butów w pewnym sensie „sterują” także ceny konkretnych materiałów na rynkach. Np. rynkowe ceny skóry. Kiedy ceny te idą w górę, skórzane buty drożeją i analogicznie, kiedy chodzi o modele z tworzyw sztucznych, a wynaleziona zostaje technologia pozwalająca je produkować szybciej i taniej – buty są tańsze.

 

Promocje na półbuty – ile można zaoszczędzić?

Ogromną zaletą zakupu butów w sklepach internetowych są częste promocje i wyprzedaże, kiedy to półbuty sznurowane męskie można kupić w cenie nawet o kilkadziesiąt procent niższej. Przykładowo w czasie trwania posezonowych wyprzedaży takie obuwie jest przeceniane w niektórych sklepach nawet o 70%. Często promocje na półbuty sznurowane męskie pojawiają się także przed świętami, po nowym roku albo z okazji wprowadzenia nowej kolekcji.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag półbutytag komunikat firmytag buty
To warto przeczytaćfot. Chce.to
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: