Polacy wśród zwycięzców konkursu Intel Challenge Europe 2011

05-10-2011, 08:11

Zwycięskie projekty z Danii, Polski i Izraela mają pokazać m.in. jak w pełni wykorzystać zbiorową wiedzę organizacji i jak sterować urządzeniami za pomocą fal mózgowych.

Firma Intel Corporation ogłosiła zwycięzców Intel Challenge Europe 2011, konkursu na biznes plan, którego celem jest identyfikowanie i wspieranie najbardziej przedsiębiorczych studentów europejskich uniwersytetów. Dwa zwycięskie zespoły zostały wybrane przez jury złożone z inwestorów, liderów biznesowych, naukowców i ekspertów branżowych. Będą one reprezentować Europę podczas finałów Intel Global Challenge 2011 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w dniach 8-10 listopada 2011 r.

Zdobywcami pierwszej nagrody, którzy otrzymali po 20 tys. dolarów, okazały się zespoły BUCKY’o’ZUN z Danii oraz Photo-Genie z Izraela. Zespół BUCKY’o’ZUN zaproponował nowy materiał, który blokuje 99,99 proc. światła ultrafioletowego, kiedy zostanie nałożony na skórę albo materiał narażony na blaknięcie. Natomiast zespół Photo-Genie sprawił, że „każdy może wyglądać dobrze na zdjęciach”.

Zwycięzcy Intel Challenge Europe 2011
fot. Intel - Zwycięzcy Intel Challenge Europe 2011
Zdobywcami drugiej nagrody, którzy otrzymali po 10 tys. dol., były zespoły NeurON z Polski oraz WeDecide z Danii. NeurON stworzył sprzęt i oprogramowanie, które wykorzystuje myśli, uczucia i emocje odzwierciedlone w falach mózgowych do sterowania urządzeniami, tworzenia barw lub kontrolowania „myślowej klawiatury”. WeDecide to system oprogramowania, który pomaga organizacjom wykorzystać zbiorową wiedzę w motywującym, angażującym i transparentnym procesie podejmowania decyzji przez sieć.

Czytaj też: Patentowe trolle obrońcami wynalazców?

Konkurs organizowany szósty rok z rzędu ma kształtować nową generację przedsiębiorców i podsycać kulturę innowacyjności poprzez wspomaganie rozwoju projektów technologicznych o dużym potencjale biznesowym i komercyjnym.

- Dzięki wsparciu instytucji edukacyjnych i promotorów przedsiębiorczości studenci mogą rozwijać i komercjalizować swoje pomysły, korzystając z rad i wskazówek przedsiębiorców oraz inwestorów, którzy wnoszą rzeczywistą wartość biznesową — powiedział Christian Morales, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Corporation w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Kolejnym etapem dla zwycięzców Intel Challenge Europe będzie Intel Global Challenge na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, w Dolinie Krzemowej, która stanowi globalne centrum technologiczne. Uczestnicy zwiedzą najlepiej znane nowe firmy w Dolinie Krzemowej i spotkają się z inwestorami, jednocześnie współzawodnicząc o światowy tytuł z finalistami ze Stanów Zjednoczonych oraz regionu Azji i Pacyfiku.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930