Polacy wśród finalistów programu Imagine Cup Grants

20-12-2011, 12:05

Zespół CodeRaiders, który w finałach konkursu technologicznego Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku reprezentował Polskę w kategorii Projektowanie Oprogramowania, zakwalifikował się do finału programu Microsoft Imagine Cup Grants. Jego członkowie mają szansę skorzystać z wysokich grantów, które pomogą wprowadzić ich projekt w życie.

Projekt, z jakim zespół CodeRaiders dostał się do finału, to oprogramowanie LifeCircle+. Zwyciężył on tegoroczne krajowe finały Imagine Cup i reprezentował Polskę podczas światowych finałów konkursu w Nowym Jorku w czerwcu br. Nie zajął wówczas miejsca na podium.

Łódzki zespół jest jednym z piętnastu finalistów z całego świata, z których tylko dwóch reprezentuje Europę Środkowo-Wschodnią.

Rozwiązanie zaprezentowane przez drużynę z Politechniki Łódzkiej, które konkurowało w najbardziej prestiżowej kategorii konkursu - Projektowanie Oprogramowania, to system pozwalający na skrócenie czasu dojazdu karetki pogotowia na miejsce wypadku oraz sprawdzający dostępność w okolicznych punktach krwiodawstwa krwi z danej grupy, która może być potrzebna na miejscu zdarzenia.

Czytaj też: MMC Brainville wesprze projekty z Imagine Cup 2012

- Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni i reprezentujemy Polskę w konkursie o granty Microsoft. Jeśli wygramy, będziemy chcieli jak najlepiej wykorzystać szkolenia i konsultacje do wdrożenia naszego mobilnego systemu Life Circle+. Rozwiązanie usprawni komunikację między centrami krwiodawstwa a honorowymi dawcami krwi. Dzięki aplikacji na komórkę dawcy krwi będą mogli np. być lokalizowani na mapie i powiadamiani przez centra krwiodawstwa o nagłym zapotrzebowaniu na ich grupę krwi – mówi Marcin Franc, mentor zespołu CodeRaiders.

Projekt Polaków konkuruje z rozwiązaniami z Chorwacji, Turcji, Senegalu, Stanów Zjednoczonych (3 projekty), Ekwadoru, Indonezji, Francji, Iraku, Niemiec, Nigerii, Jordanii i Brazylii.

Więcej informacji o programie, jego finalistach oraz jury można znaleźć na stronie: imaginecup.com


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031