Polacy coraz częściej wybierają prywatne usługi medyczne

28-01-2019, 13:13

Wydawać by się mogło, że najlepszym rozwiązaniem w razie choroby jest udanie się do lekarza. Jednak w praktyce możemy zderzyć się ze ścianą, jaką stawia przed nami system Narodowego Funduszu Zdrowia. Stąd rosnąca popularność pakietów medycznych. Sprawdzamy, na czym polegają oraz ile kosztują.

mat partnera

Czym właściwie jest pakiet medyczny? Jest to produkt ułatwiający nam kontakt z opieką medyczną. W ramach stałego abonamentu możemy otrzymać krótkie terminy wizyt u lekarza, wysoką jakość wizyty i szybkie rozpoczęcie leczenia.

W niewysokiej cenie możemy zapewnić sobie łatwy i szybki dostęp do lekarza, również specjalisty, a także dostęp do darmowych badań diagnostycznych czy zabiegów ambulatoryjnych.

 

Zakupie pakietu medycznego - na to zwróć uwagę

Pakiet medyczny możemy nabyć poprzez miejsce zatrudnienia, co jest wybierane zdecydowanie najczęściej wśród klientów, jednak możemy również zakupić taki produkt indywidualnie.

Co jest ważne w wyborze dobrego pakietu? Przede wszystkim porównanie. Nie kupujmy pierwszego znalezionego produktu, podobnie jak nie sugerujmy się opinią znajomego z pracy – pamiętajmy o tym, że nasze zarobki, zobowiązania finansowe, jak również stan zdrowia mogą znacznie się różnić.

Bardzo ważny jest zakres usług, jaki oferuje nam pakiet. Dobrze, jeśli firma oferuje możliwość korzystania z kilkuset przychodni na terenie całej Polski, jednak czasem dobrze jest dodatkowo sprawdzić czy na pewno te przychodnie znajdują się w naszej okolicy. Dotyczy to szczególnie osób zamieszkujących mniejsze miasta lub wsie. Może bowiem okazać się, że najbliższa placówka oddalona jest od naszego miejsca zamieszkania na tyle, że będąc chorym nie zdołamy zebrać sił, by do niej się udać.

W zakresie usług zwróćmy również uwagę na udogodnienia – czy przysługuje nam darmowe szczepienie na grypę, badania profilaktyczne na choroby nowotworowe, podstawowe zabiegi ambulatoryjne. Sprawdźmy, czy wszystkie usługi w ramach abonamentu są darmowe, czy część z nich wymaga niedużej dopłaty. To pozwoli uniknąć rozczarowania na przyszłość.

Dopasujmy oczywiście produkt do swoich indywidualnych potrzeb – a każdy z nas ma naprawdę zupełnie inne. Dla osób wychowujących małe dzieci – ważny będzie dobry pediatra, dla osób uprawiających aktywnie sport – ortopeda czy dla osób starszych – okulista lub kardiolog.

 

Ile kosztuje pakiet medyczny?

Musimy wiedzieć, że pakiet medyczny kosztuje stosunkowo niewiele. Jak to jest możliwe?

Zastanówmy się najpierw, jak duża część naszego wynagrodzenia każdego miesiąca przeznaczana jest na składki ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to aż 9% naszego miesięcznego wynagrodzenia. Przy najniższej krajowej jest to zatem aż 160 zł miesięcznie, co rocznie daje blisko 2000 zł. Mnożąc to przez lata pracy – może okazać się, że na darmową opiekę medyczną przeznaczyliśmy już kwotę, za którą moglibyśmy kupić sobie dobry samochód.

Pakiet medyczny to koszt miesięczny, który zaczyna się w okolicach 30-40 zł. To od nas zależy, na jak drogi pakiet się zdecydujemy. Nie zmienia to jednak faktu, że pakiet medyczny kosztować będzie nas mniej niż składka na ubezpieczenie medyczne pobierana z naszej wypłaty.

Jeśli chcemy poznać lepiej koszt dobrego produktu zdrowotnego, sprawdźmy ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie dowiemy się nie tylko o cenie dostępnych produktów, ale również o szerokości ich zakresu.

Ważne jest, byśmy przed zakupem dokładnie ustalili kwotę, jaką chcielibyśmy przeznaczyć na pakiet medyczny – w zależności od tego, czy będzie to 40 czy 150 zł, starajmy się trzymać założonej wcześniej kwoty. Będzie nam znacznie łatwiej dopasować pakiet do ściśle określonej ceny, ponieważ ilość dostępnych rozwiązań jest tak duża, że do zakupu możemy podejść nie do końca rozsądnie.

Kupując atrakcyjną ofertę, często zapominamy o zobowiązaniach finansowych jak np. kredyt, planach na wakacje czy planowanej zmianie samochodu. Pakiet medyczny powinien być dla nas korzyścią, a nie obciążeniem finansowym – o tym musimy pamiętać.

Zobacz także: Oprogramowanie medyczne >>


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag pakiet medycznytag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: