Polacy chcą płatnych aplikacji w Android Market

09-08-2010, 17:02

W Polsce sklep z mobilnymi aplikacjami dla Androida jest uboższy o płatne pozycje. Użytkownicy nie mają zamiaru dłużej czekać bezczynnie.

Już ponad 1,6 tysiąca użytkowników podpisało petycję, którą przygotował Rafał Głowienka. Internauci są oburzeni dyskryminacją ze strony Google, które pomimo ogromnych możliwości wciąż zwleka z rozszerzeniem funkcjonalności Android Market.

>> Czytaj także: Gesty bez dotyku w urządzeniach z Androidem (wideo)

Przypomnijmy, że Android coraz lepiej radzi sobie na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Na początku miesiąca informowaliśmy w Dzienniku Internautów, że sprzedaż urządzeń z Zielonym Robotem wyprzedziła osławionego iPhone'a.

Obecnie w polskiej wersji Android Market możemy jedynie przeglądać i instalować darmowe aplikacje, których na szczęście nie brakuje. Jak zauważa jednak autor petycji, brak możliwości zakupów wpływa na powiększanie się "szarej strefy" - użytkownicy, którzy nie mogą skorzystać z płatnych wersji narzędzi, najczęściej pobierają je za darmo z internetu, łamiąc przy tym prawa autorskie.

Na dyskryminacji ze strony wyszukiwarkowego giganta tracą także polscy programiści, którzy nie mogą zarabiać na swoich narzędziach, przez co uboższa staje się także oferta sklepu i ostatecznie traci również Google. Pomimo doceniania działań firmy Google na wielu polach, czujemy się dyskryminowani poprzez praktykę blokowania dostępu do części funkcji usługi Android Market. Działanie to nie pozwala nam w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje system Android - twierdzi autor petycji.

Petycja została już wysłana do Google Polska z nadzieją pozytywnego rozpatrzenia i przedstawienia jasnego stanowiska uwzględniającego szczegóły rozwoju Android Market w Polsce.

>>Czytaj także: Aplikacja QMobile dla systemu Android


Źródło: Petycje.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031