Pół miliarda za Nortel Enterprise Solutions

27-07-2009, 20:11

Upadły Nortel stał się pożywką technologiczną dla pozostałych na rynku firm. Najpierw firma Ericsson poinformowała o przejęciu technologii CDMA oraz LTE i 2500 pracowników. Teraz Avaya chce przejąć dział rozwiązań dla przedsiębiorstw firmy Nortel.

Nortel i Avaya podpisały już stosowny dokument, na mocy którego Avaya przejmie za kwotę 475 mln USD systemy przesyłania głosu i danych oraz rozwiązania dla sektora administracji publicznej oferowane dotychczas przez dział Nortel Enterprise Solutions (NES) - poinformowano w komunikacie prasowym.

Przejęcie to może nie tylko poszerzyć ofertę, ale także umocnić pozycję firmy Avaya na globalnych rynkach oraz rozszerzyć sieć partnerów handlowych - uważa Jakub Abramczyk, dyrektor zarządzający z firmy Avaya. -  To strategiczne posunięcie umożliwi nam również przejęcie talentów i innych zasobów, które zapewnią połączonym firmom dalszy rozwój i sukces. Zobowiązaliśmy się do ochrony inwestycji komunikacyjnych klientów obu firm oraz do efektywnej integracji działu Nortel Enterprise Solutions z przedsiębiorstwem Avaya - wyjaśnia Abramczyk.

Aby do tego doszło, transakcja musi zostać wpierw zatwierdzona przez odpowiednie instytucje prawne w USA. W krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) Avaya zawarła umowy ze wspólnymi administratorami (Joint Administrators) działającymi w imieniu jednostek z tego regionu. Transakcja podlega konsultacji z przedstawicielami pracowników oraz zatwierdzeniu przez sądy Francji i Izraela.

Avaya działa w branży rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw. Firma, wspólnie ze swoimi partnerami, dostarcza rozwiązania z zakresu Unified Communication, Contact Center oraz powiązanych usług.


Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag Norteltag Avaya
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031