Pokój lub biuro w innych barwach - zobacz jak (wideo)

15-01-2012, 18:51

Za pomocą kilku kliknięć myszą można zrobić to, co wymaga profesjonalnego programu graficznego. Można sprawdzić, czy nowy kolor ścian będzie współgrać z meblami bądź nawet drobnym wyposażeniem wnętrz. Możliwości polskiego algorytmu wydają się być nieograniczone.

Aby sprawdzić, jak będzie prezentował się nowy kolor ścian w pokoju, należy zrobić zdjęcie, załadować je na stronie internetowej Zabarw.pl i skorzystać z kilku opcji w serwisie. Twórca zapewnia, że algorytm jest na tyle intuicyjny, że skorzystać z serwisu może praktycznie każdy.

Twórca tego narzędzia, Marcin Lewandowski, wpadł na pomysł Zabarw.pl podczas remontu, kiedy to sam nie wiedział, czy meble będą pasować do koloru ścian. Nie każdy może sobie pozwolić też na korzystanie z drogich, aczkolwiek profesjonalnych programów graficznych. Narzędzie w założeniu miało być więc intuicyjne i proste w obsłudze.

- Sprawdziłem kilka programów producentów farb. W większości kolorowanie polega na zaznaczeniu myszką wielokąta, który następnie jest wypełniany kolorem. W programie Duluxa, o ile się nie mylę, jest opcja wypełniania obszaru o zbliżonej barwie kolorem, ale również nie działa to idealnie. Przy większej rozpiętości barw wypełnia się tylko kawałek ściany. Należy klikać na kolejne obszary, ale czasem zaznacza się zbyt dużo - nie jest to intuicyjne – tłumaczy Marcin Lewandowski z Zabarw.pl

Czytaj też: Mieszkanie możesz kupić w formie zakupów grupowych

Pomimo tego, iż coraz częściej programy desktopowe przenoszone są na urządzenia mobilne, ponieważ te praktycznie zawsze mamy przy sobie, twórca Zabarw.pl nie jest pewien, czy to mogłoby się udać. Problemem miałaby być precyzja ekranu dotykowego, bo jego zdaniem to mysz ma tutaj przewagę. Jeśli jednak uda się stworzyć wygodny i dokładny interfejs działający na smartfonie, to taka wersja z pewnością powstanie - pracuję nad tym – dodaje Lewandowski.

Niewykluczone, że produkt znajdzie zastosowanie komercyjne, ponieważ możliwa jest sprzedaż licencji na wykorzystanie edytora lub po prostu implementacja palet barw producentów w serwisie. Wszystko zależy jednak od zainteresowania użytkowników narzędziem.

Serwis dostępny jest pod adresem zabarw.pl, a działanie narzędzia można zobaczyć poniżej:


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy