Podszywani Super Sprzedawcy w rękach policji

09-02-2007, 22:53

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanym mężczyznom, którzy włamywali się na konta zaufanych sprzedawców jednego z serwisów aukcyjnych i przeprowadzali fikcyjne transakcje.

Oszuści zostali zatrzymani w Legionowie, w kawiarence internetowej, około czterech godzin od ostatniego, dokonanego przez nich włamania. Obydwaj zatrzymani mają po 24 lata i są mieszkańcami województwa mazowieckiego.

Po aresztowaniu okazało się, że mężczyźni byli już wcześniej notowani przez policję, a jeden z zatrzymanych jest znaną postacią w środowisku specjalistów od zabezpieczeń komputerowych - twierdzą funkcjonariusze.

Na konta handlujących aukcjonerów, m.in. tzw. Super Sprzedawców - czyli osób, które dużo sprzedają i cieszą się dobrą opinią wśród kupujących oraz obsługi danej platformy aukcyjnej - włamywali się przy pomocy specjalnego oprogramowania.

Wykorzystując zaufanie internautów do osób, na których konta się włamali, oszuści zawierali fikcyjne transakcje, z których wpływy kierowali na własne konta bankowe. Z ustaleń policji wynika, że włamywacze podszyli się pod 16 sprzedawców wyłudzając co najmniej 56.000 zł.

Policjanci zabezpieczyli cztery dyski twarde komputerów używanych przez podejrzanych. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.pl
Tematy pokrewne:  

tag oszuścitag fikcyjne transakcje
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy