Podsuń Firefoksowi pomysł na karty!

18-05-2009, 18:50

Ekipa Mozilla Labs ogłosiła konkurs, który ma wyłonić najlepszy pomysł na udoskonalenie interfejsu użytkownika opartego na kartach. Po raz kolejny amatorzy mogą podsunąć pomysły, które zmienią nasz sposób przeglądania internetu.

Przeglądanie wielu stron internetowych w jednym oknie przeglądarki nie jest nowym pomysłem, jednak  pomysłodawcy konkursu mówią: "karty w obecnej postaci spełniają swą rolę, gdy operujemy na maksymalnie 7-8 kartach, powyżej tej liczby stają się bezużyteczne".

Po raz kolejny więc chcą zaprząc do pomocy zarówno projektantów interfejsów, jak i amatorów. W konkursie może wziąć udział każdy.

Najważniejszy jest pomysł

Projekty mogą być zgłaszane w dowolnej formie - od rysunku na chusteczce do wyrafinowanej grafiki. Nie liczy się forma, a jedynie czytelna prezentacja tego, co siedzi w głowie. Dodatkowo należy przedstawić krótki filmik wyjaśniający nasz pomysł.

Zgłoszenia na konkurs odbywają się pod adresem design-challenge.mozilla.com/summer09

Nie jest to pierwszy raz, gdy Mozilla nagradza użytkowników przyczyniających się do rozwoju Firefoksa. W sierpniu ubiegłego roku przyznano nagrody twórcom najlepszych dodatków w trzech kategoriach: najlepszy nowy dodatek, najlepszy zaktualizowany dodatek oraz najlepszy muzyczny dodatek.

Deweloperzy Fx zapowiedzieli ostatnio wprowadzenie izolacji kart, co oznacza, że każda karta będzie osobnym procesem. Ma to na celu poprawę stabilności oraz szybkości działania aplikacji. Pomysł nie jest nowy, implementuje go z powodzeniem przeglądarka Google Chrome.


Następny artykuł » zamknij

Stulatka na Twitterze

Źródło: Yahoo, Mozilla.com
Tematy pokrewne:  

tag przeglądarkitag Mozilla Labstag Mozillatag kartytag Firefox
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031