Podejrzanego o udostępnianie plików czeka ekstradycja do USA

14-03-2012, 08:28

Brytyjska minister spraw wewnętrznych poparła decyzję o ekstradycji do Stanów Zjednoczonych internauty, który na swojej stronie ułatwiał dostęp do materiałów wideo z naruszeniem praw autorskich - poinformowała agencja Reuters.

Brytyjczyk Richard O'Dwyer ma trafić do USA na wniosek organizacji antypirackich, które zarzucają mu wyrządzenie szkód związanych z łamaniem praw własności intelektualnej, do czego miała przyczynić się prowadzona przez niego witryna TVShack.

Czytaj także: The Pirate Bay zadowolone ze zmian

Proces 23-latka rozpoczął się w styczniu w Londynie, a jego obrońca zwracał przede wszystkim uwagę na fakt, że nie przechowywał on żadnych plików, a jedynie umieszczał linki do innych witryn. Nie robił nic więcej ponad to, co koncerny takie, jak Yahoo czy Google - twierdził prawnik O'Dwyera. 

- Dzisiaj kolejny obywatel Wielkiej Brytanii został sprzedany przez brytyjski rząd - skomentowała informację o ekstradycji matka oskarżonego. Wcześniej O'Dwyer zapewniał, że projekt stworzył, by poprawić swoje umiejętności programistyczne, a popularna witryna ułatwia znalezienie pracy. Jak również stwierdził, pieniądze z reklam umieszczonych na stronie przeznaczał na opłacanie serwerów.

Amerykańscy oskarżyciele zarzucają Brytyjczykowi działanie na szkodę koncernów medialnych, a także uważają, że na swoim przedsięwzięciu zarobił ponad 230 tysięcy dolarów. Jak informowaliśmy na początku tygodnia, pogłębiają się również problemy serwisu Grooveshark. Serwis TorrentFreak spekulował, że wytwórniom muzycznym prowadzącym spory sądowe z właścicielami usługi nie podoba się model biznesowy witryny.

Czytaj także: Hotfile podzieli los serwisu MegaUpload?


Źródło: Home Office, Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031