Pod patronatem walki o bezpieczeństwo

Michał Mętlewicz, Level77 17-04-2012, 08:38

O tym, że gry komputerowe wykorzystywane są w wielu celach, wie już niemal każdy. Na grach można zarabiać pieniądze, dzięki grom można się uczyć i poznawać nowe możliwości. Gry wykorzystywane są w reklamach i kampaniach marketingowych wielkich firm, a nawet polityków. Niestety gry komputerowe to nie tylko płynące szerokim strumieniem korzyści, ale również sporo zagrożeń, a zwłaszcza zagrożenia przestępstwami seksualnymi.

Jednak aby móc przeciwdziałać przestępstwom popełnianym przy pomocy gier komputerowych czy sprzętu wykorzystywanego do grania, podejmuje się wiele kluczowych decyzji również na szczeblu administracji. W tym celu - na wniosek United States Department of Homeland Security Science and Technology - U.S. Navy zakontraktowało zewnętrzną firmę, która ma opracować system bezpieczeństwa obejmujący konsole do gier komputerowych. Dzięki temu systemowi możliwe będzie w praktyce śledzenie osób podejrzanych o różnego rodzaju przestępstwa.

Kontrakt na przygotowanie odpowiedniego oprogramowania opiewa na sporą sumę 177.237,50 USD. Realizacji zadania podjęła się kalifornijska firma o nazwie Obscure Technologies, której głównym celem będzie rozwój i budowa narzędzi do wydobywania informacji z systemów gier wideo. Jak podaje serwis „hitech legion”, opracowywany przez firmę Obscure Technologies system ma realizować w sferze online kilka ważnych elementów sprowadzających się do daleko idącej inwigilacji: kontrolować sześć nowych systemów do gier komputerowych, w tym dwa z danym dostawcą, oraz zaprojektować system do przechwytywania danych pochodzących z systemów do gier komputerowych.

Wszystko to odbywa się pod osłoną rzekomego zakupu używanego sprzętu komputerowego. Tak przynajmniej oficjalnie brzmi komunikat przetargowy. Kiedyś Benjamin Franklin powiedział, że oddając wolność na rzecz bezpieczeństwa, można utracić i jedno, i drugie.

Michał Mętlewicz, Level77

Czytaj także: Gwałciciele! Łapy precz od graczy!


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031