Poczta Polska: Wybuch wulkanu ma wpływ na szybkość doręczeń

24-04-2010, 11:39

Wstrzymany ruch lotniczy z powodu wybuchu wulkanu nie tylko utrudnił życie osobom podróżującym drogą powietrzną, ale wpłynął także na opóźnienia w dostawie przesyłek zagranicznych - poinformował na blogu Poczty Polskiej Zbyszek Baranowski, rzecznik tej firmy.

Drogą powietrzną wewnątrz kraju podróżują priorytety i przesyłki kurierskie. W okresie aktywności chmury wulkanicznej przesyłki były wożone w miejsca docelowe transportem samochodowym. Mogło to wpłynąć na pewne opóźnienia w dostarczaniu przesyłek.

W przypadku przesyłek zagranicznych, które opuszczają nasz kraj i do niego docierają, Poczta Polska wysyła je właśnie drogą lotniczą - wyjaśnia Zbyszek Baranowski. Tutaj opóźnienia, szczególnie w przypadku przesyłek priorytetowych, mogą być bardziej odczuwalne, mimo iż przedstawiciele PP zapewniają, że firma podjęła w kryzysowym okresie działania, by tam,, gdzie tylko było to możliwe, transport lotniczy zastąpić transportem samochodowym. Uczyniono tak m.in. w przypadku szlaków pocztowych z Niemcami, Rosją, Czechami, Słowacją, Litwą czy Łotwą. Przesyłki kierowane do Danii zostały ze Szczecina odprawione promem.

Wczoraj Poczta Polska wysłała do Wielkiej Brytanii ostatnią partię przesyłek, które zostały zablokowane w związku ze wstrzymaniem ruchu lotniczego. Poczta brytyjska wznowiła już przesyłki transportem lotniczym - poinformowali przedstawiciele Poczty Polskiej.

>> Czytaj też: Wybuch wulkanu zwiększył ruch w sieci


Następny artykuł » zamknij

Flash jednak nie dla iPhone'a

  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031