Po godzinach: Zabawa zręcznościowa dla każdego dziecka

Katarzyna Stachurska 16-10-2015, 17:58

Zabawa zręcznościowa to chyba jedna z ulubionych kategorii gier dla dzieci. Z tego powodu na liście gier dla dziecka nie powinno zabraknąć gry o nazwie Tap the Frog.

Jest to logiczno – zręcznościowa gra przeznaczona przede wszystkim na urządzenia mobilne z systemem Android bądź iOS, czyli wszelkiego rodzaju tablety oraz smartfony. W grze wcielamy się w rolę żaby chcącej zostać księciem jednakże, aby zdobyć upragnioną koronę czeka nas szereg zadań do wykonania, pełnych przeszkód oraz wymagających szybkiego myślenia i podejmowania decyzji. Mimo prostoty, produkcja potrafi być całkiem wymagającą i wciągającą pozycją. Gra ostatnio pojawiła się również na platformie przeglądarek internetowych, gdzie udało jej się zdobyć popularność niewiele mniejszą niż na „przenośnym” wydaniu i jest dostępna dla każdego dziecka pod tym linkiem.tap the frog

Względem mechaniki zabawy, Tap the Frog bardzo przypomina choćby Dumb Ways To Die: musimy w określonym, z reguły niewielkim, oknie czasowym ukończyć jedną z kilkunastu minigierek, wybieranych losowo i wchodzących w skład danej sesji. Będziemy musieli, między innymi, pomóc naszemu zielonemu bohaterowi na deskorolce przeprawić się przez ulicę unikając przeszkód w postaci słupków drogowych oraz samochodów, wyruszymy w kosmiczną podróż starając się zebrać jak najwięcej świecących obiektów czy też staniemy przed wyzwaniem przemalowania wszystkich żabek na określony kolor.Wspomniane minigry są dosyć proste do opanowania, ale jeśli będzie interesowała nas rywalizacja z innymi graczami w rankingu o najwyższą pozycję, to konieczna będzie zabawa na najwyższym poziomie trudności. Tam czas niezbędny do osiągnięcia naszego celu jest znacznie mniejszy a sama produkcja staje się najeżona jeszcze większą liczbą wszelkiego rodzaju przeszkadzajek. Same minigry zostały przygotowane przez twórców bardzo solidnie - są jednocześnie ciekawe, zajmujące i zabawne, a sama produkcja dzięki temu staje się idealnym sposobem na zabicie nudy podczas podróży lub gdy nie mamy nic ciekawszego do roboty w przerwie pomiędzy zajęciami.

tap the frogTap the Frog to także bardzo dobra pozycja jeśli szukamy czegoś, w co mogłaby pograć nasza pociecha – gra posiada typowo „bajkowo – słodką” oprawę graficzną, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym odbiorcom. Co istotne, jest całkowicie pozbawiona przemocy, agresji oraz brutalności w jakimkolwiek wydaniu. Może ona okazać się świetnym sposobem na ćwiczenie reakcji oko – ręka, ze względu na to, iż szybkie podejmowanie decyzji połączone z analizowaniem sytuacji w danej grze jest w Tap the Frog kluczowym elementem zabawy.Warto także wspomnieć, że w wersji na urządzenia mobilne możemy zmierzyć się z innymi graczami za pośrednictwem trybu multiplayer, gdzie rywalizując ze sobą podczas sesji losowo wybranych gier, staramy się osiągnąć jak najwyższy wynik. Sprawia to, że Tap the Frog posiada nieco dłuższą „żywotność” - wszak, gdy opanujemy już wszystkie dostępne minigry, dlaczego mielibyśmy nie sprawdzić siebie samych, jak poradzimy sobie konkurując z innymi?

 

Autor: Katarzyna Stachurska
Artykuł powstał w ramach cyklu „Po godzinach”, w którym we współpracy z Poki prezentujemy różne odprężające gry przeglądarkowe dla dzieci i dorosłych.


Tematy pokrewne:  

tag Pokitag po godzinachtag gry przeglądarkowe
To warto przeczytać

fot. sdecoret

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: