Po godzinach: Robot Unicorn Attack

04-03-2016, 21:53

Robot Unicorn Attack to bardzo oryginalna platformówka, w której wcielamy się w rolę mechanicznego jednorożca i przemierzamy baśniowy świat pokonując rozmaite przeszkody: przeskakując nad przepaściami i omijając skale półki oraz rozbijając pojawiające się gdzieniegdzie na naszej drodze kryształowe gwiazdy. Zadaniem gracza jest przemierzenie jak najdłuższej trasy nie rozbijając się – cały czas wzrasta poziom trudności, a konkretniej szybkość „przewijania się” planszy, przez co gra stopniowo wymaga coraz większej koordynacji oko – ręka oraz szybszego reagowania na niekiedy ledwo widoczne sytuacje.

Mechanika zabawy jest dosyć prosta, ale w związku ze wspomnianym, stopniowym zwiększaniem się trudności rozgrywki, wymaga opanowania i przede wszystkim nauczenia się wykonywania określonych ruchów w czasie; nasz metalowy bohater może wykonywać skoki oraz podwójne skoki a także wykonywać coś w rodzaju krótkodystansowej szarży, dzięki czemu możemy rozbijać kryształowe gwiazdy, o które moglibyśmy się rozbić, i niekiedy uratować się od upadku szarżując w odpowiednim momencie aby dostać się na stabilny grunt.

Młodym graczom z pewnością spodoba się przyjemna dla ucha muzyka oraz dominująca fioletami i ciepłymi, nieco baśniowymi kolorami oprawa graficzna. Pozwala ona wczuć się w fantastyczny klimat gry, a poza tym ułatwia odróżnienie bohatera od reszty otoczenia, co powinno chociaż trochę ułatwić zabawę.

Robot Unicorn Attack

Wynik gracza określany jest za pomocą punktów, które przez cały czas możemy śledzić w górnej części ekranu: ich pula powiększa się z każdą sekundą, w której udało nam się przetrwać, ale są również inne sposoby na zdobycie kilku dodatkowych. Przede wszystkim ich podstawowym źródłem w tym zakresie są porozmieszczanie w różnych miejscach wróżki oraz przytoczone kilka razy kryształowe gwiazdy – jeśli uda nam się je rozbić otrzymamy całkiem solidny zastrzyk punktów. Swój wynik możemy porównać z innymi graczami, gdy wykorzystamy wszystkie trzy przyznane nam „życia” - wówczas podsumowywane są wszystkie zdobyte w każdej z prób punkty i możemy wpisać się na listę najlepszych wyników.

Robot Unicorn Attack okazało się produkcją, która podbiła serca graczy na całym świecie; już w tydzień po jej powstaniu, ponad milion graczy spróbowało swoich sił w grze. Jeśli nie przypadnie nam do gustu „zwykła” wersja gry, zawsze możemy skusić się na jedną z kilku kontynuacji, jak na przykład wydanie świąteczne czy tak zwana wersja Evolution, gdzie możemy pokierować nie tylko mechanicznym jednorożcem, ale również wilkiem czy nawet gorylem. Gra Robot Unicorn Attack możemy również uruchomić nie tylko w przeglądarce internetowej, ale także ściągnąć grę w formie aplikacji na urządzenia obsługiwane przez system operacyjny iOS bądź Android, dzięki czemu mamy do niej dostęp też w podróży lub po prostu w sytuacji, gdy nie mamy pod ręką komputera lub choćby połączenia z internetem.

 

Autor: Kamil Nosowski
Artykuł powstał w ramach cyklu „Po godzinach”, w którym we współpracy z Poki prezentujemy różne odprężające gry przeglądarkowe dla dzieci i dorosłych.


Tematy pokrewne:  

tag Robot Unicorn Attacktag Pokitag po godzinachtag gry
To warto przeczytać

fot. sdecoret

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: