Po godzinach: Fireboy and Watergirl

12-02-2016, 21:16

Jeśli szukamy połączenia przeglądarkowej gry platformowej, ze zręcznościową, a do tego jeszcze logiczną to z całą pewnością nie znajdziemy lepszego tytułu niż „Fireboy and Watergirl”. Gra dostępna jest zupełnie za darmo do uruchomienia na stronie internetowej Poki.pl, która w swoim zasobach zbiera najlepsze gry dedykowane dzieciakom.

Platformowa przygoda

Na pierwszy rzut oka gra jest typową platformówką, która dzieje się w dosyć mrocznej scenerii, która wygląda nieco jak jaskinie obrośnięte zielonym mchem. Z całą pewnością jednak widząc grę po raz pierwszy trudno jest spostrzec, że jest to produkcja również zręcznościowa. Pierwsze kroki naszej postaci i widzimy, że już coś jest nie tak bo jedna postać się porusza, a druga nie. Okazuje się, że w grze musimy sterować dwiema postaciami jednocześnie, czyli ognistym chłopcem oraz dziewczynką przypominającą kroplę wody. Choć oba te żywioły bardzo się nie lubią to jednak w grze zetknięcie się postaci ze sobą nie powoduje żadnych złych konsekwencji. Z pewnością jednak musimy skupiać się na dwóch postaciach. Naszym celem jest przejście całej planszy, która mieści się na jednym ekranie, od miejsca startu do miejsca, w którym znajdują się drzwi, po jednych dla każdej postaci. Dochodząc do końca ustawiamy każdą postać na pasujących do niej drzwiach i poziom się kończy, a my możemy przejść do kolejnego. Gra zdecydowanie nie polega jednak tylko i wyłącznie na skakaniu z jednej platformy na drugą i powtarzania tych samych ruchów drugą postacią. Istnienie dwóch postaci w grze ma głębszy sens.

Fireboy and Watergirl

Logiczny charakter gry

Ta ciekawa gra „Fireboy and Watergirl” wymusza na graczu logiczne myślenie. Na każdym poziomie mamy na przykład zamknięte przejścia, które otwiera się poprzez stanięcie na przycisku. Kiedy jednak postać stoi na przycisku druga może przejść przez przejście, ale zwolnienie przycisku uniemożliwi przedostanie się drugiej postaci. Po drugiej stronie mamy jednak podobny przycisk, który również otwiera drzwi i pozwala przejść postaci, która została przed przejściem. Do tego mamy dźwignie, ruchome windy, różnego rodzaju platformy, a i także bagna, które musimy omijać. Należy uważać także na wodę oraz lawę. Ogniowy chłopiec może wchodzić do lawy, ale do wody już nie, a wodna dziewczynka wręcz odwrotnie. Obie postacie muszą zbierać po drodze także przypisane sobie diamenty.

Fireboy and Watergirl

Gra jest idealna dla dzieci dzięki połączeniu wspaniałej zabawy zręcznościowej z koniecznością logicznego myślenia. Wchodząc na Poki.pl można zagrać w tę produkcję zupełnie za darmo na swojej przeglądarce i to bez konieczności instalowania. Nie musimy posiadać także mocnego komputera.

Autor: Kamil Nosowski
Artykuł powstał w ramach cyklu „Po godzinach”, w którym we współpracy z Poki prezentujemy różne odprężające gry przeglądarkowe dla dzieci i dorosłych.


Tematy pokrewne:  

tag Pokitag po godzinach
To warto przeczytać


fot. sdecoret
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: