Po godzinach: Bubble Charms Xmas

25-12-2015, 18:02

Nasze dzieci spędzając czas przy komputerze w święta mogą się naprawdę świetnie bawić i do tego bardzo bezpiecznie. Wystarczy tylko zaproponować im grę Bubble Charms Xmas, która z całą pewnością pochłonie je na długie godziny, a do tego zapewni rozrywkę połączoną z edukacją.

Aby zagrać w grę Bubble Charms Xmas na stronie Poki wystarczy tylko wejść na portal Poki.pl, który prezentuje tylko i wyłącznie gry bezpieczne dla dzieci, i już można grać. Wszystkie gry znajdujące się w tym serwisie działają bowiem pod przeglądarką internetową, czyli nie musimy niczego instalować u siebie na komputerze, a i oczywiście nie będzie trzeba za nic płacić. Na czym polega ta gra?

bubble charmsBubble Charms Xmas to typowa gra logiczna, która jednak została umieszczona w nieco świątecznym klimacie. Celem gry jest zbijanie kolorowych perełek, które wyglądają trochę jak świąteczne, słodkie cukierki. Na samym dole ekranu widzimy wyrzutnię, która prezentuje nam równocześnie dwie perełki. Ta górna jest aktualną perełką, a dolna pokazuje jaka perełka pojawi się w następnej kolejności. Myszką możemy sterować wyrzutnią nadając tor lotu, a klikając przycisk myszki możemy wystrzelić perełkę, która znajduje się jako pierwsza. Z kolei w górnej części ekranu mamy zestaw różnokolorowych perełek, które są ze sobą sklejone. Gra polega na zbijaniu górnych perełek, które z biegiem czasu zaczynają schodzić coraz bliżej i jeśli dotkną ziemi to niestety przegrywamy. Zbijanie jest teoretycznie bardzo proste bo należy doklejać do siebie perełki tak, aby stykały się ze sobą minimum 3 sztuki w takim samym kolorze, choć może być ich oczywiście więcej. W ten sposób musimy pozbywać się kolejnych warstw wychodzących z góry, nabijać sobie punkty i osiągać kolejne poziomy.

bubble charmsGra zdecydowanie zmusza do logicznego myślenia. Przede wszystkim bowiem możemy planować swoje posunięcia, gdyż widzimy jaki kolor perełki jest następny w kolejności. Logiczne myślenie przydaje się również z tego powodu, że jeśli zbijemy perełki gdzieś w środku całego zestawu i tym samym pozbawimy punktu podparcia perełki o innym kolorze to one także spadną i oczyszczą nam nieco przestrzeń.

Gra potrafi zdecydowanie pochłonąć na długie godziny i tak naprawdę nigdy się nie nudzi, gdyż żadna rozgrywka nie będzie taka sama. Możemy korzystać z niej oczywiście za darmo, a mocy rozrywki zasmakują nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe, a więc może być to propozycja po prostu na rodzinne spędzenie świąt. Strona internetowa Poki.pl pełna jest także wielu innych gier przeglądarkowych dla dzieci, które także nawiązują do świątecznego klimatu, a duża część z nich również ma bardzo duży charakter edukacyjny.

 

Autor: Kamil Nosowski
Artykuł powstał w ramach cyklu „Po godzinach”, w którym we współpracy z Poki prezentujemy różne odprężające gry przeglądarkowe dla dzieci i dorosłych.


Tematy pokrewne:  

tag Pokitag po godzinachtag gry przeglądarkowe
To warto przeczytać

fot. sdecoret

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: