Po co są właściwie przetargi?

12-04-2018, 08:07

W naszym kraju przetargi organizowane są bardzo często, ale tak naprawdę mało kto wie, czemu one tak naprawdę służą. Najprościej rzec mówiąc, głównym celem w jakim organizuje się przetargi jest wyłonienie podwykonawcy, który świadczyć będzie nam swoje usługi.

pieniądze

Znalezienie rzetelnego usługodawcy, który zaoferuje nam usługi na wysokim poziomie w przystępnej cenie, jest dość trudne i to właśnie przetargi mają nam ułatwić to zadanie.

Przetargi to również doskonałe rozwiązanie, dla samych usługodawców, którzy dzięki uczestnictwie w przetargach mogą szybko znajdować nowych odbiorców i klientów. Organizując przetarg warto najpierw sporządzić profesjonalne zapytanie ofertowe, które zawierać będzie dokładne informacje na temat oferty naszego zlecenia. Oprócz przetargów w naszym kraju organizuje się również konkursy ofert, czy też licytacje.

 

Dlaczego warto przygotować porządne zapytanie ofertowe?

Jeżeli przygotujemy porządne zapytanie ofertowe, to będziemy mieć pewność, że otrzymamy oferty, które przedstawiać będą wycenę dokładnie tego, na czym nam tak naprawdę zależy. Dobrze napisane zapytanie ofertowe pozwoli nam również uniknąć e-maili oraz telefonów od ewentualnego podwykonawcy, z którego usług będziemy chcieli w najbliższym czasie skorzystać.

Pamiętać należy również i o tym, że składając zapytanie ofertowe reprezentujemy w pewnym sensie naszą firmę, dlatego też warto pisać składne zdanie i unikać rażących błędów ortograficznych. Warto stosować również zwroty grzecznościowe, takie jak np. „bardzo proszę o przesłanie wyceny”, dzięki czemu znacząco zwiększymy nasze szanse na zdobycie wielu ciekawych ofert. Przetargi to doskonały sposób wyboru najlepszej firmy, ale wyłącznie pod warunkiem przygotowania treściwego zapytania ofertowego.

 

Co musi zawierać zapytanie ofertowe?

Prawidłowo napisane zapytanie ofertowe musi zawierać przede wszystkim dokładną specyfikację przedmiotu zamówienia. Warto w zapytaniu ofertowym, przedstawić również dokładny termin realizacji poszczególnego zlecenia oraz wyznaczyć termin składania ofert. Podwykonawcy, często rozsyłają swoje oferty na zapytania ofertowe, które już dawno wygasły, dlatego też wyznaczenie terminu składania ofert jest jak najbardziej korzystnym rozwiązaniem.

Organizując przetargi, w zapytaniach ofertowych możemy przedstawić również dokładne kryteria wyboru naszego oferenta. Jest do doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą pozyskać jak najlepszych podwykonawców. W zapytaniach ofertowych można również pozostawić informacje o dopuszczaniu (lub niedopuszczaniu) składania ofert częściowych. Podwykonawcy często, wysyłają oferty wykonania części prac. Jeżeli poszukujemy wyłącznie firm, które gotowe są w całości podjąć się całego zlecenia, to warto w naszym zapytaniu umieścić taką informację.

 

Tekst powstał przy współpracy z serwisem przetargowym www.oferent.com.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Codecool

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.