Plus zadba o bezpieczeństwo na stokach narciarskich

16-01-2011, 13:08

Ma być bezpieczniej na stokach i taniej o 20% na wybranych wyciągach dla klientów sieci Plus. Do tego dołączą informacje pogodowe i opisy miejscowości w specjalnym serwisie WAP.

Aplikacja „Bezpieczniej na stoku” ma stać się niezbędnikiem każdego turysty wybierającego się w góry, bowiem zawiera: dekalog FIS, informacje, jak postępować w przypadku wypadku na stoku oraz skalę zagrożenia lawinowego. Narzędzie powstało przy współpracy z GOPR i TOPR.

>> Czytaj też: Serwisy turystyczne lekceważą niepełnosprawnych

Aplikacja sieci Plus - Bezpieczniej na stoku, opisuje krok po kroku, co należy zrobić w najważniejszych sytuacjach na stoku
fot. Plus - Aplikacja sieci Plus - Bezpieczniej na stoku, opisuje krok po kroku, co należy zrobić w najważniejszych sytuacjach na stoku
Dla klientów Plusa aplikacja jest dostępna bezpłatnie po wysłaniu SMS-a o treści „ZIMA” na numer 8045, natomiast użytkownicy innych sieci będą mogli ją pobrać dzięki zastosowaniu łączności Bluetooth w telefonach.

W okresie ferii zimowych Plus udostępni aplikację w głównych ośrodkach narciarskich w Polsce. Nadajniki Bluetooth znajdą się w restauracjach przy dolnych stacjach wyciągów narciarskich w takich miastach, jak Zakopane, Białka Tatrzańska, Wierchomla, Krynica, Korbielów, Zieleniec, Witów.

Sonda
Wybierasz się w tym sezonie na stok?
  • tak
  • w góry tak, na stok nie
  • nie
  • nie wiem jeszcze
wyniki  komentarze

Na wyciągach (Krynica – Jaworzyna Krynicka, Wierchomla – Dwie Doliny, Korbielów – Pilsko, Szczyrk – Czyrna-Solisko, Zieleniec – Winterpol) klienci sieci Plus będą mogli skorzystać ze zniżek na karnety całodniowe i 12-godzinne. Za wysłanie SMS-a z odpowiednim dla każdej stacji kodem oferowane jest 20% zniżki na wyciągi. Akcja SMS-ki Zimowe 2011 zaczyna się w połowie stycznia i potrwa do zakończenia sezonu zimowego.

>> Czytaj też: Telefon bezpieczeństwa dla turystów już działa

Plus uruchomił także dział poświęcony bezpieczeństwu w górach (wap.plus.pl/zima). Zawiera on między innymi wskazówki dla narciarzy opracowane przez Górskie Ochotnicze Pogotowanie Ratunkowe oraz dekalog FIS. Znajdują się w nim także darmowe aplikacje „Bezpieczniej na stoku” oraz „Pierwsza pomoc”. Użytkownicy znajdą w nim także warunki pogodowe i widoki z kamer umieszczonych na stokach.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031