Płukanie zatok

16-02-2018, 06:36

Z chorobą zatok boryka się coraz więcej młodszych i starszych ludzi. Nie ma reguły co do wieku czy płci, każdy może doznać tych wyjątkowo uprzykrzających życie dolegliwości. Dobrze, że jest kilka dobrych sposobów, które zmniejszają ból i pomagają eliminować inne dokuczliwe objawy choroby.

Do zapalenia zatok dochodzi w momencie, gdy rzęski nabłonka zatoki oraz komórki produkujące śluz przestają dobrze funkcjonować. Może się zdarzyć, że na zapalenie zatok ma wpływ czynnik genetyczny, dym papierosowy, zmiany hormonalne itd. Powstający w zatokach przynosowych obrzęk wywołuje ból w różnych miejscach twarzy i głowy, uciski, po tylnej ściance gardła może spływać ropna wydzielina. Pojawia się zazwyczaj długotrwały, trudny do zwalczenia katar. Wtedy trzeba szukać sposobów, aby sobie pomóc, gdyż objawy zapalenia same niestety nie miną. Chodzi przede wszystkim o to, aby nawilżyć błonę śluzową, udrożnić kanały nosowe, poprzez upłynnienie wydzieliny w nich zalęgającej. Po takim zabiegu z pewnością odczujesz ulgę w obolałych zatokach.

Oprócz zbawiennych inhalacji, wykonywanych na bazie olejków eterycznych i mieszanek ziołowych, warto wykonać w domu płukanie zatok. To świetna alternatywa dla wyżej wymienionych zabiegów lub ich ważne uzupełnienie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne: