Plecak dla pierwszoklasisty - jaki sprawdzi się najlepiej?

24-07-2020, 07:09

Wybór odpowiedniego plecaka dla świeżo upieczonego ucznia może stanowić nie lada wyzwanie. Zanim więc udamy się na zakupy, sprawdźmy, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jaki plecak kupić dla dziewczynki, a jaki dla chłopca?

plecak pierwszoklasisty

Każdy rodzic musi się z tym zmierzyć. Maluch jednego dnia usypia w naszych ramionach, następnego zaczyna chodzić, a jeszcze kolejnego okazuje się, że nasz bobas rozpoczyna właśnie swą ścieżkę edukacji. To niezwykle ważny moment dla każdej rodziny. Pierwsza klasa to już nie przedszkole, gdzie numerem jeden jest zabawa. Tu istotą jest już prawdziwa nauka. Najważniejsze, to dobrze przygotować dziecko do roli ucznia. Mowa tu oczywiście o odpowiednim wyposażeniu. Każdy pierwszoklasista potrzebuje przede wszystkim dobrego plecaka. Jaki tornister sprawdzi się najlepiej na początek? Jakie jego parametry powinniśmy wziąć pod uwagę, by mieć pewność, że dziecko będzie miało zapewniony pełen komfort noszenia szkolnych przyborów?

Plecak dla dziecka — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Plecak to bez wątpienia najważniejszy, zaraz po książkach element uczniowskiego wyposażenia. Jest absolutnie niezbędny, ponieważ to właśnie w nim dzieci noszą codziennie cały asortyment, zaczynając od podręczników i piórnika, a kończąc na drugim śniadaniu, czy ulubionej zabawce. I właśnie tutaj kryje się sporo kontrowersji. Dzieci bowiem już od najmłodszych lat zmuszane są do dźwigania sporego ciężaru. Dobrej jakości plecak może jednak zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych dźwigania. Jaki powinien być właściwie dobry tornister? Przede wszystkim musi posiadać odpowiednie wyprofilowanie na tylnej ściance zewnętrznej, a także zapewniać możliwość regulowania pasków. Dzięki temu będzie dopasowany do sylwetki, a tym samym także komfortowy w noszeniu. Funkcją profilowania jest natomiast odpowiednie rozłożenie ciężaru na plecach. Bardzo istotna jest także wielkość plecaka. Warto dostosować ten parametr do wzrostu dziecka. 

Plecak dla dziewczynki i dla chłopca — najlepsze wzory

W sklepach dostępne są plecaki o rozmaitych wzorach, fasonach i kolorach. Oczywiście to, jaki design będzie właściwy, zależy od preferencji malucha, a także kwestii praktycznych. Najlepszy plecak dla pierwszoklasisty chłopca to taki z różnymi motywami bajkowymi, a także superbohaterami z ulubionych filmów, czy komiksów. U pierwszoklasistek sprawdzą się natomiast modele bardziej ozdobne, na przykład w odcieniach różu, czy fioletu. Warto też mieć na uwadze, by tornister wyposażony był w odblaskowe detale. Nie tylko wyglądają świetnie, ale i zwiększają widoczność na drodze. 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag plecakitag pierwszoklasistatag nols
To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: