Play: rozsyłanie reklam SMS zakazane

02-07-2009, 07:11

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał operatorowi sieci Play przesyłania niezamówionej informacji handlowej za pomocą SMS-ów. To kolejne postanowienie wydane przez sąd na wniosek operatora sieci Plus.

Sonda
Czy Play stosuje, Twoim zdaniem, nieuczciwą konkurencję?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Spółka P4, operator sieci Play, rozsyłała do klientów oraz pracowników sieci Plus GSM na ich telefony komórkowe informacje handlowe. Nie miała jednak na to zgody użytkowników telefonów. Polkomtel uznał takie działanie za czyn nieuczciwej konkurencji i wystąpił z wnioskiem do sądu przeciwko konkurentowi.

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał roszczenie Polkomtela za zasadne i nakazał sieci Play zaprzestanie rozsyłania oferty handlowej. Decyzja jest wykonalna natychmiast i obowiązywać będzie na czas procesu. Sąd zobowiązał bowiem operatora sieci Plus GSM o wystąpienie z powództwem głównym.

Polkomtel przypomina, że jest to kolejne niekorzystne dla Play rozstrzygnięcie dotyczące stosowania praktyk nieuczciwej konkurencji. Wcześniej Sąd Okręgowy zakazał P4 prowadzenia kampanii informującej o możliwości rozwiązania umowy bez konsekwencji, a także używania nieaktualnych cenników Plusa w swoich reklamach porównawczych.


Następny artykuł » zamknij

Bing zyskuje kosztem Google?

Źródło: Plus (Polkomtel)
Tematy pokrewne:  

tag Polkomteltag Plustag Playtag P4tag konkurencja
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy