Płatności BLIKIEM w biletomatach kolejowych

08-05-2017, 14:36

Można już płacić BLIKIEM za bilety kolejowe w automatach biletowych w 22 miastach na terenie całego kraju. Wszystko dzięki współpracy między Polskim Standardem Płatności a firmą Avista, należącą do grupy Scheidt&Bachmann, światowego lidera w dziedzinie automatyki miejskiej.

Scheidt&Bachmann to firma z niemal 150-letnią tradycją. Zajmuje się produkcją profesjonalnych systemów do sprzedaży biletów, systemów parkingowych, rozwiązań dla stacji paliw, a także systemów sterowania sygnalizacją kolejową. Rozwiązania firmy znane są w ponad 50 krajach na całym świecie. Teraz w wybranych automatach Scheidt&Bachmann do sprzedaży biletów kolejowych można już płacić BLIKIEM w wielu miastach Polski (m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Opolu i Poznaniu).

Jak kupić bilet i zapłacić BLIKIEM?

Wystarczy, że posiadamy aplikację mobilną banku - uczestnika systemu BLIK (dziś są to Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Inteligo, Getin Noble Bank, Orange Finanse oraz T-Mobile Usługi Bankowe). W biletomacie wybieramy opcję płatności BLIK i generujemy jednorazowy, sześciocyfrowy kod w aplikacji mobilnej banku. Wpisujemy kod BLIK na ekranie automatu i całą transakcję potwierdzamy w aplikacji na telefonie, co gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo transakcji.

- Jestem przekonany, że wprowadzenie nowego sposobu wnoszenia opłat w automatach spotka się z pozytywnym odbiorem pasażerów - mówi Sebastian Borowski, wiceprezes Avista Sp. z o.o., operatora i dostawcy automatów.

Pełna lista automatów, w których można zapłacić BLIKIEM znajduje się na automatykolejowe.pl


Źródło: Polski Standard Płatności. Materiał nadesłany do redakcji. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag pociągitag płatności mobilnetag BLIK
To warto przeczytać


fot. rawpixels


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.