Planowanie produkcji w systemach ERP

25-02-2020, 11:51

System ERP oferuje możliwość kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym w różnych branżach i sektorach gospodarki. Ujednolicając i optymalizując procesy, które zachodzą w obszarze wytwórczym można zostać liderem w swojej branży, a jednocześnie całkowicie zrewolucjonizować sposób prowadzenia przedsiębiorstwa.

planowanie produkcji

Procesy produkcyjne w firmie

Jest to najczęściej bardzo złożony szereg działań, które są nierozerwalnie związane z modyfikowaniem materiałów oraz różnego rodzaju surowców i przetwarzaniem ich w produkty gotowe. Możemy wyróżnić kilka etapów procesu produkcyjnego:

 • proces technologiczny

 • kontrola jakości wyrobu

 • magazynowanie surowców, półfabrykatów i produktów

 • transport wewnętrzny i zewnętrzny

 • rozwój

Ostatnim etapem produkcji jest proces wytwarzania. Jego celem jest wytworzenie produktu gotowego i tym samym wiąże się on m.in. z dostarczaniem czynników energetycznych, utrzymaniem ruchu parku maszynowego, a także z utylizacją odpadów produkcyjnych.

Zalety systemów ERP w sektorze produkcyjnym

Korzystanie z systemów klasy ERP wspaniale usprawnia działanie niemal każdego obszaru przedsiębiorstwa. W przypadku produkcji daje również wymierne efekty w postaci skrócenia czasu realizacji wyrobu, eliminacji zbędnych procesów czy lepszej kontroli takich obszarów jak stany magazynowe. Do najistotniejszych zysków można również zaliczyć wzrost efektywności różnorodnych procesów gospodarczych, np. w wyniku zmniejszenia ilości zapasów, znacznie lepszego wykorzystania posiadanych zasobów, a nawet ulepszenia procesów zarządzania.

System umożliwiający realizację produkcji pozwala na pełną integrację wszystkich etapów prowadzących do powstania wyrobu oraz dostarczenia go do Klienta. Dzięki ERP można z łatwością ewidencjonować postęp wykonywanych czynności, rejestrować techniczne przygotowanie produkcji oraz poszczególne operacje, a także wprowadzać istotne informacje o wykonanych działaniach.

ERP w firmie produkcyjnej to między innymi:

 • możliwość rejestrowania całej operacji produkcyjnej lub tylko jej fragmentu

 • możliwość nadzoru oraz dokładnego raportowania przebiegu produkcji

 • pełny wgląd do zadań przypisanych poszczególnym pracownikom

 • rejestracja czasu pracy

 • możliwość symulacji całkowitego kosztu produktu na podstawie raportu o kosztach jednostkowych

 • możliwość raportowania prac przypisanych do wybranych zasobów lub gniazd roboczych

 • bieżące raportowanie z obszarów obejmujących stany magazynowe

 • bieżące raportowanie oraz kontrola produkcji na wszystkich jej etapach


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag planowanie produkcjitag ERP
To warto przeczytać
fot. sdecoret

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: