Płacę / nie płacę: Aukcje internetowe (wideo)

PATRONAT MEDIALNY 18-05-2011, 00:11

Kolejny odcinek „Płacę / nie płacę” to okazja, aby z bliska przyjrzeć się aukcjom internetowym i korzyściom, jakie dają one kupującym i sprzedawcom.

Kupując przedmioty za pośrednictwem serwisów aukcyjnych, użytkownik może albo skorzystać z opcji licytacji, albo z opcji „Kup teraz!”. Licytacja w internecie nie różni się wiele od tych tradycyjnych - kupujący określa maksymalną kwotę, jaką jest w stanie wydać, a system przebija za niego kwoty podane przez innych użytkowników do momentu osiągnięcia tej, którą określił jako maksymalną.

Druga opcja - to typowy system sklepowy, w którym przedmiot ma nienegocjowalną cenę. Obecnie ponad 80% ofert to oferty „Kup teraz!”. Serwisy aukcyjne stały się bowiem atrakcyjnym kanałem sprzedaży dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych początkujących. Na pewno takie działania pozwalają zdobyć szlify, które zaowocują w przypadku założenia własnego sklepu. Nie jest to jednak rozwiązanie, na którym na dłuższą metę można opierać sprzedaż w sieci, bo ogranicza ono możliwości stworzenia własnej marki. Kierunek, w którym ewoluują serwisy aukcyjne wskazuje na to, że kupujący chce zamówiony towar mieć od razu, bez oczekiwania na wynik licytacji.

Każdy odcinek „Płacę / nie płacę” to także szansa na zgarnięcie Samsunga Galaxy Tab. Jeden tablet znalazł już swojego właściciela, ale kolejne cztery czekają. Szczegóły podczas trwania filmu.

>> Obejrzyj poprzednie odcinki „Płacę / nie płacę”

>> Obejrzyj inne programy telewizji internetowej Webshake.tv


Źródło: Webshake.tv
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930