PIT 2010: Już ponad 900 tys. podatników rozliczyło się przez internet

GazetaPrawna.pl 02-05-2011, 13:58

Do godziny 8 rano w poniedziałek drogą elektroniczną wpłynęło do urzędów skarbowych 922 038 deklaracji podatkowych - poinformowało Ministerstwo Finansów na stronie internetowej. Deklaracje można składać do północy 2 maja.

Według resortu finansów podatnicy najchętniej korzystają z możliwości wysyłania PIT bez podpisu kwalifikowanego.

Aplikacja e-Deklaracje Desktop lub interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją ich wypełniania i przesłania znajdują się na stronie systemu e-Deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl oraz na stronie www.szybkipit.pl.

Ministerstwo informuje, że utworzyło kanał resortu finansów na portalu YouTube, gdzie znajduje się m.in. poradnik „PIT przez formularz interaktywny” z opisem, jak złożyć zeznanie online, jak wprowadzać dane i otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Filmy instruktażowe są również dostępne na profilu www.facebook.com/Szybki.PIT.

Dodatkowo na specjalnej stronie informacyjnej akcji www.szybkipit.pl lub bezpośrednio wpisując pytanie.szybkipit.pl można znaleźć aplikację, za pomocą której można zadawać pytania na temat rozliczeń rocznych ekspertom z resortu finansów oraz wymieniać się wiedzą z innymi internautami.

PAP

gazeta prawna

 

 


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy