Pikniki rodzinne w Warszawie od strony technicznej

18-10-2018, 18:26

Pikniki rodzinne to jedna z najpopularniejszych form eventów w okresie wiosenno - letnim. Zaplanowanie i zorganizowanie takiej imprezy wymaga kompleksowej wiedzy, doświadczenia i kreatywności, ale również dysponowania najwyższej jakości sprzętem. Filarami wszelkich eventów dla dzieci i rodzin są oczywiście profesjonalni, zaangażowani i pomysłowi animatorzy, którzy dbają o odpowiedni przebieg imprezy oraz przepustowość wszelkich atrakcji dodatkowych. Jak przygotować piknik rodzinny w Warszawie? Jakie atrakcje dla dzieci zaplanować? Komu zlecić organizację całego przedsięwzięcia?

Na co zwrócić uwagę przy organizacji pikniku?

Organizacja imprez dla dzieci wymaga przemyślenia i szczegółowego zaplanowania wielu aspektów wydarzenia. 

Grupa docelowa, czyli dla kogo robimy imprezę?

Najważniejsze jest określenie grupy docelowej - jej liczebności i ewentualnych charakterystycznych cech jej członków, bądź wspólnych zainteresowań. Czy będą to pracownicy konkretnego przedsiębiorstwa ze swoimi dziećmi lub uczniowie szkoły ze swoimi rodzicami, a może mieszkańcy konkretnej dzielnicy miasta lub gminy?

Odpowiedź na te pytania pozwoli stworzyć program imprezy maksymalnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań grupy oraz zaproponować ciekawe aktywności w ramach piknik. Dokładne oszacowanie liczby uczestników przełoży się na przygotowanie odpowiedniej ilości mebli piknikowych oraz atrakcji dodatkowych o optymalnej przepustowości. 

Miejsce wydarzenia

Miejsce, w którym planujemy przeprowadzić imprezę powinno być przede wszystkim bezpieczne dla jej uczestników. Należy zwrócić uwagę m.in. na odległość od jezdni, ogrodzenie, czy możliwość sprawnej ewakuacji. Na ocenę całego przedsięwzięcia ogromny wpływ będą miały również: dostęp do odpowiedniej ilości, dobrze utrzymanych sanitariatów, wielkość parkingu lub zagwarantowanie wystarczającej liczby miejsc postojowych (opcjonalnie: organizacja transportu na miejsce wydarzenia), a także jakość podłoża (na ten aspekt należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku organizowania pikników w miejscach rzadziej wykorzystywanych do tego typu celów). 

Czas wydarzenia

Pikniki organizuje się najczęściej w okresie późnej wiosny i latem, kiedy to możemy liczyć na ładną pogodę i przyjemną temperaturę. Musimy sobie równocześnie zdawać sprawę, że pogoda w dniu imprezy to jedyny element przedsięwzięcia, na który nie mamy absolutnie żadnego wpływu, a bardzo brzydka pogoda w dniu pikniku pod chmurką może mieć katastrofalny wpływ na powodzenie całego wydarzenia.

Rozsądnym rozwiązaniem jest monitorowanie prognoz pogodowych i w przypadku skrajnie niekorzystnej prognozy (np. ulewnych deszczy, silnego wiatru i burz) - przełożenie imprezy (nawet jeśli będzie się to wiązało z koniecznością poniesienia jakiś dodatkowych kosztów). Dokładna data i godziny imprezy zależą od indywidualnych potrzeb organizatora i chęci wpisania eventu w konkretny temat, okazję lub święto (np. Dzień Dziecka, czy jubileusz firmy). Jeżeli planujemy organizację pikniku w godzinach, o których zwykle jada się posiłki (np. w porze obiadowej) - konieczne jest zadbanie o różnorodny catering, który pozwoli uczestnikom imprezy zaspokoić mniejszy i większy głód. 

Catering

Od jakości, różnorodności i odpowiedniej ilości jedzenia (nie może go zabraknąć!) zależy w dużej mierze finalna ocena przedsięwzięcia. Planując catering na piknik rodzinny należy bezwzględnie przygotować specjalne menu dla dzieci! 

Najlepsi animatorzy!

Bez nich nawet najlepiej zaplanowana impreza może się po prostu nie udać! To animatorzy mają bezpośredni kontakt z najmłodszymi uczestnikami pikniku, a ich umiejętności interpersonalne, zaangażowanie i pozytywne nastawienie przełożą się na jakość zabawy. 

mat partnera

Źródło: www.xpresja.pl

Jakie atrakcje przygotować dla dzieci?

Odpowiednio dobrane i zaplanowane atrakcje dodatkowe urozmaicają każde wydarzenie, ułatwiają integrację uczestników i gwarantują doskonałą zabawę dzieciom w każdym wieku. Atrakcje mogą mieć uniwersalny charakter (np. dmuchańce i rozmaite dmuchane zabawki, ścianki wspinaczkowe, bańki mydlane, malowanie twarzy itp.) lub nawiązywać bezpośrednio do tematyki danej imprezy (ilość i rodzaj atrakcji zależy wyłącznie od kreatywności organizatorów). 

Piknik rodzinny a prawo

Wszelkie imprezy gromadzące większą ilość uczestników powinny odbywać się zgodnie z planem oraz w oparciu o ogólnodostępny regulamin. W przypadku imprez masowych konieczne jest dopełnienie i przestrzeganie wszelkich procedur i zapisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych oraz innych przepisów wynikających np. z miejsca, w którym odbywa się piknik. 

Komu zlecić przygotowanie pikniku w Warszawie? 

Organizacja pikniku rodzinnego to spore wyzwanie, które warto zlecić profesjonalnej agencji eventowej. eXPRESJA to zespół ekspertów w dziedzinie organizacji rozmaitych imprez, posiadających wieloletnie doświadczenie oraz niezbędną wiedzę do przygotowywania eventów różnego kalibru, o różnej tematyce i zasięgu.

Każde przedsięwzięcie jest traktowane w sposób indywidualny, a nieszablonowe pomysły na realizację kolejnych eventów zyskują uznanie zarówno wśród uczestników imprez, jak i zleceniodawców. Pracownicy warszawskiej agencji eventowej eXPRESJA realizują zlecenia w sposób kompleksowy - klienci agencji mogą liczyć na oryginalne pomysły, szczegółowe plany, skrupulatnie przeprowadzone przygotowania oraz doskonałą realizację.  


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag pikniktag komunikat firmytag expresja
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: