Pierwsze miejsce w innowacyjności: proteza ręki człowieka

25-05-2011, 12:52

Polski projekt protezy ręki człowieka z modularnymi mechanicznie niezależnymi modułami palców otrzymał I nagrodę w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Nagrody przyznawane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Towarzystwem Wspierania Przedsiębiorczości już po raz drugi otrzymały firmy wyróżniające się najwyższym poziomem innowacyjności opracowywanych projektów.

Powołany przez SATUS akcelerator wspólnie z firmą ProManus zostały wyróżnione za realizację projektu pt. „Modularna proteza ręki człowieka z modularnymi mechanicznie niezależnymi modułami palców”.

>> Czytaj też: Ranking innowacyjności: Polska (tradycyjnie) daleko

Jak można przeczytać w uzasadnieniu: rozwiązania opracowywane przez pomysłodawców cechuje wysoka innowacyjność produktowa, procesowa i organizacyjna, zarówno w skali kraju, jak i świata. Laureatów wybierała kapituła złożona z przedstawicieli PARP, Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości.

Ideą konkursu jest  popularyzacja nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w biznesie oraz efektywnego  wykorzystania środków unijnych, w tym promowanie nowatorskich projektów, realizowanych przez beneficjentów PARP w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna 
Gospodarka oraz programu Bon na Innowacje w obecnej perspektywie finansowej 2007-2013. 

>> Czytaj też: IBM najbardziej innowacyjną firmą?

Założony przez SATUS oraz JCI akcelerator JCI Venture Sp. z o.o. wspiera projekty z obszaru life science. Jego celem jest inkubowanie nowych pomysłów inwestycyjnych z dużym potencjałem rynkowym i technologicznym. Akcelerator dysponuje zapleczem technicznym, naukowo-badawczym oraz eksperckim.

Nagroda została przyznana podczas uroczystej gali 17 maja br., w kategorii „Innowacyjny Start-up/Technostarter”.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930