Pierwsza wyprawa myśliwska. Niezbędne wyposażenie

09-07-2018, 07:43

W przypadku dziedziny takiej jak myślistwo, dobry sprzęt to podstawa. Ekwipunek dobiera się odpowiednio do umiejętności, pory roku i warunków pogodowych. Chociaż proces przygotowywań do polowania jest dość indywidualną kwestią, to bez niektórych przedmiotów nie można się obejść. Przedstawiamy listę niezbędników każdego początkującego myśliwego.

fot AdobeStock_65864048

fot. AdobeStock_65864048

Zestaw skomponowany na polowanie nie może być zbyt rozbudowany. Chociaż myśliwi o wysokim stopniu zaawansowania z biegiem czasu gromadzą wiele rzeczy, to prawdziwą sztuką jest taki sposób pakowania, aby nie zabrać ani zbyt mało, ani zbyt wiele. W przypadku osób początkujących jest to o wiele prostsze i mniej kosztowne. Gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z łowiectwem, warto wyposażyć się w same podstawy. Oczywiście najlepszym miejscem, w którym zakupimy dobry jakościowo sprzęt, będzie profesjonalny sklep myśliwski, taki jak kolba.pl.  

Pierwszy i najważniejszy element, bez którego polowanie nie dojdzie do skutku, to strzelba. Należy pamiętać, że prawo wymaga jej bezpiecznego przechowywania, co dotyczy również transportu. Dlatego nigdy nie należy przewozić broni luzem, np. na tylnym siedzeniu samochodu. Odpowiedni futerał w formie usztywnianej walizki lub skrzyni będzie tutaj odpowiednim zabezpieczeniem. Zwykle są one dodatkowo wyposażone w schowki na amunicję, a także wyłożone pianką dopasowaną do kształtu broni. Gdy wiemy, że będziemy chodzić ze strzelbą przez dłuższy czas, dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą drugiego, lekkiego futerału materiałowego.  

Akcesoria, które warto mieć

Kolejny na liście jest dobry nóż myśliwski. Najlepiej, aby na samym początku wybrać model o prostej rękojeści oraz głowni w standardowym kształcie. W ten sposób zyskamy nóż uniwersalny, który będzie łatwy w użyciu i przydatny w niemal każdej sytuacji. Oczywiście wraz z rozwojem swojej pasji, warto wyposażyć się w inne, bardziej specjalistyczne ostrza. Żadna wyprawa nie powinna odbyć się również bez sprawnej latarki. Ten niepozorny element wyposażenia jest jednym z najważniejszych na każdej myśliwskiej wyprawie. Do wyboru mamy modele ręczne o wysokiej mocy, a także wygodne czołówki. W przypadku latarek nie warto oszczędzać – to naprawdę ważne akcesorium myśliwego. Oprócz tego zawsze warto mieć przy sobie zapas odpowiednich baterii.

Poza latarką możemy rozważyć zabranie lornetki ze szklaną optyką i możliwością regulacji. Na rynku znajdziemy również bardziej zaawansowane produkty z dalmierzem oraz noktowizorem. W tym przypadku wszystko zależy od naszych potrzeb, a także pory roku, dnia i warunków, w jakich polujemy. Innym istotnym rodzajem wyposażenia jest kamuflaż. Ubrania w kamuflażu typu realtree, które nie wydają szeleszczących odgłosów, pozbawione chemicznej, mocnej woni, oraz wodoodporne buty, to prawdziwy niezbędnik myśliwego. Na sam koniec pamiętajmy, że wszystkie akcesoria i gadżety musimy w coś zapakować. Nic nie nada się do tego lepiej niż odpowiedni plecak. W tym przypadku możemy wybierać pomiędzy lekkimi, standardowymi torbami, plecakami sportowymi i skórzanymi, raportówkami,. Jak widać, wybierając ekwipunek dla myśliwego, należy brać pod uwagę przede wszystkim jakość, profesjonalizm i funkcjonalność wybieranego sprzętu.  


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. ODO24
fot. Sarota PRRSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.