Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Piękny wygląd pierścionka zaręczynowego na lata

05-06-2015, 16:41

Często od dnia zaręczyn do daty ślubu mija sporo czasu, nierzadko nawet kilka lat. I mimo że oba te wydarzenia na długo pozostają w pamięci zakochanych, to podarowany podczas oświadczyn pierścionek nie zawsze przechodzi próbę czasu tak dobrze, jak pozytywne wspomnienia. Co można więc zrobić, aby jak najdłużej zachować piękny wygląd tej biżuterii?

Przemyślane zakupy

Podczas kupowania pierścionka zaręczynowego nie warto zwracać uwagi tylko i wyłącznie na jego wygląd. Bardzo ważny jest również materiał, z którego została wykonana biżuteria. Wbrew pozorom nie wystarczą Ci jednak dwa słowa kluczowe: „złoto” i „diament”. Przede wszystkim w przypadku tego drugiego zwróć uwagę, czy podczas zakupu otrzymasz certyfikat potwierdzający autentyczność kamienia.

Warto przyjrzeć się również stopowi złotego kruszcu. Za najlepszą do wyrobu biżuterii uchodzi próba 585. Niższa oznacza, że jest w niej więcej domieszek innych metali, które mogą wywoływać alergie. Z kolei wyższa charakteryzuje się mniejszą odpornością na zarysowania, ponieważ złoto jest metalem dość kruchym. Jeśli więc chcesz połączyć bezpieczeństwo noszenia i trwałość, zwróć uwagę na pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota próby 585.

Złoto: żółte, różowe czy białe?

Mimo że zwolennicy tradycji wybierają odcień żółty, to coraz większą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z białego złota, które przypomina platynę. Ten kolor nie jest jednak naturalny dla tego szlachetnego kruszcu, dlatego nadaje się go poprzez dodawanie innych metali, np. niklu lub palladu. Pierwszy z nich bardzo często wywołuje uczulenia, dlatego jeśli nie wiesz, czy masz na niego alergię, zapobiegawczo wybierz pierścionek z domieszką innego metalu.

pierścionek

Kolejnym sposobem na nadanie złotu białego odcienia jest rodowanie, czyli powlekanie biżuterii warstwą rodu. Zapewnia ona efektowny połysk, ale z czasem się wyciera, przez co pierścionek traci nieco blasku. Najlepsze firmy jubilerskie oferują swoim klientom ponowne rodowanie po starciu się tej powłoki, dlatego jeśli zależy Ci na ozdobie z białego złota, zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie salon ma taką usługę w swojej ofercie.

Jeżeli trwałość pierścionka zaręczynowego jest dla Ciebie bardzo ważna, zastanów się również nad wyborem różowego złota. Powstaje ono przez połączenie złotego kruszcu z miedzią i srebrem. Taki stop jest uznawany przez jubilerów za bardziej wytrzymały na zarysowania i uszkodzenia. Nie wszyscy są jednak wielbicielami różowej barwy, dlatego takie złoto nie stało się tak popularne, jak białe.

Jak dbać o pierścionek zaręczynowy?

Bez względu na to, jaki rodzaj pierścionka wybierzesz, podczas jego noszenia trzeba również zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację. Może ona znacznie przedłużyć idealny wygląd biżuterii. W tym celu raz na jakiś czas delikatnie myj ją w ciepłej wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń lub z dodatkiem soku z cytryny. Następnie przetrzyj pierścionek miękką ściereczką – dzięki temu odzyska swój blask. Możesz również kupić specjalne preparaty do czyszczenia takiej ozdoby lub jeśli ulegnie ona poważnemu zabrudzeniu, z pomocą przyjdzie Ci jubiler.

Aby zaś zminimalizować ryzyko zarysowań i uszkodzeń mechanicznych, nie noś pierścionków na sąsiednich palcach. Zdejmuj biżuterię na czas sprzątania i przechowuj ją w oddzielnych woreczkach, tak aby nie uderzała o inne metalowe wyroby. Dzięki temu na długo zachowasz piękny wygląd pierścionka zaręczynowego.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:






fot. Freepik




fot. Freepik