Piec na pellet – jak działa i jak go wybrać?

28-03-2019, 06:36

Piec na pellet to dobra alternatywa dla tradycyjnych pieców kaflowych opalanych drewnem lub węglem oraz kominków — zwłaszcza jeżeli cenimy sobie komfort i wygodę. Jakie auty cechują tego rodzaju rozwiązania grzewcze i co powinniśmy mieć na uwadze, jeżeli zdecydujemy się na piecyk na pellet?

piec na pellet

Piec na pellet jest coraz częściej wybierany jako alternatywa wobec takich rozwiązań grzewczych jak piece na drewno. Wynika to z kilku istotnych cech charakteryzujących piece pelletowe a wynikających ze specyfiki ich działania. W jaki zatem sposób funkcjonują te urządzenia i co warto mieć na uwadze, wybierając jedno z nich?

 

Piec automatyczny

Tym, co przede wszystkim wyróżnia piece na pellet, to wykorzystywane przez nie paliwo. Pellet to w odpady drzewne sprasowane do kulek o niewielkich rozmiarach. Kompaktowy rozmiar tych granulek sprawia, że znakomicie nadają się do urządzeń wykorzystujących funkcję automatycznego podawania paliwa. W piecu zamontowane są podajniki pneumatyczne bądź ślimakowe, które aplikują biomasę do palnika. Nie są tutaj konieczne żadne skomplikowane prace manualne — wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik, a mechanizm piecyka już sam się zajmie całą resztą.

 

Wygoda i ekologia

Ze sposobem funkcjonowania pieca na pellet wiąże się szereg istotnych zalet. To przede wszystkim wygoda wynikająca z faktu, iż podawanie granulek paliwa do palnika odbywa się automatycznie. Korzystanie z pieca na pellet wiąże się również z niskimi kosztami eksploatacji — podczas spalania tego granulatu powstają minimalne ilości sadzy i innych substancji, zatem czyszczenie urządzenia jest konieczne rzadziej niż w przypadku tradycyjnych pieców z kominem. Niska ilość szkodliwych substancji to oczywiście także mniejszy wpływ na środowisko, co powinno zainteresować osoby mające na uwadze dobro przyrody. O przyjazności ekologicznej tego rozwiązania świadczy choćby fakt, że piece takie są dofinansowywane z programu "czyste powietrze".

 

Tylko sprawdzeni producenci

Co powinniśmy mieć na uwadze, wybierając piec na pellet? Istnieją różne rodzaje takich urządzeń, dostosowane do ogrzewania powierzchni o mniejszych i większych rozmiarach. Niezależnie jednak od tego, jaki typ urządzenia nas interesuje, powinniśmy wybierać tylko sprzęt producentów posiadających dobrą reputację. Nie warto oszczędzać, decydując się na produkt od podrzędnych wytwórców, gdyż jest to inwestycja na całe lata, od której zależy komfort i bezpieczeństwo wszystkich domowników. Z tego względu warto mieć na uwadze, czy dana firma oferuje sprawdzoną obsługę klienta, która umożliwi rozwiązanie wszelkich problemów, jeśli te się pojawią.

Piecyk na pellet to rozwiązanie nie tylko komfortowe, ale również proekologiczne. Nie wiesz, gdzie szukać pewnych firm z dobrą reputacją? Sprawdź, gdzie możesz znaleźć sprawdzonych dystrybutorów piecy na pellet.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag piectag pellettag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. inFakt
fot. Sarota PRRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Serwisy specjalne: