Photoshop Touch dla iPada 2 już wkrótce?

26-02-2012, 15:50

Adobe udostępniło tabletową wersję jednej ze swoich najpopularniejszych aplikacji w sklepie App Store. Firma zdecydowała się ją jednak usunąć zaledwie po kilku godzinach.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Adobe udostępniło aplikację Photoshop Touch również dla nowego iPada 2. Użytkowników sprzętów kalifornijskiego giganta zainteresowanych narzędziem czeka jednak rozczarowanie.

Czytaj także: Adobe zwolni 750 osób w Europie i Ameryce Północnej

Zaledwie kilka godzin po pojawieniu się narzędzia dla iOS, Adobe z niewiadomych przyczyn zdecydowało się na wycofanie programu. Internauci spekulują, że firma mogła odnaleźć krytyczny błąd w swoim produkcie i prawdopodobnie potrzebuje jeszcze trochę czasu, by lepiej go dopracować.

Warto zauważyć, że pod koniec ubiegłego roku Adobe udostępniło zestaw aplikacji dla Androida, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Niestety aplikacje dostępne w Android Markecie nie są darmowe, a w przypadku Photoshopa Touch nie obeszło się również bez dodatkowych ograniczeń. Jednym z nich jest na przykład blokowanie plików wejściowych większych niż w rozdzielczości 1600x1600 pikseli.

Na tabletach z "Zielonym Robotem" ograniczeni byliśmy również do stosowania maksymalnie 16 warstw. Adobe swoje zasady (dla wielu niezrozumiałe) podyktowało także w przypadku narzędzia dla iOS. Photoshop Touch ma działać na przykład wyłącznie z najnowszym iPadem 2, a jego cena prawdopodobnie będzie wynosiła około 10 dolarów (podobnie jak za aplikację dla Androida).

Czytaj także: Metro w Windows 8 bez Flasha


Źródło: 9To5Mac, App Store
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy