Photoshop dla iPada z obsługą warstw

02-04-2011, 11:50

Jedno z najbardziej znanych narzędzi graficznych wkrótce będzie dostępne w rozszerzonej wersji także dla użytkowników tabletów Apple'a.

Niedawno Adobe wspólnie z Microsoftem zostały uznane za firmy postępujące etycznie. Nie ma jednak co ukrywać, że szanowanie użytkowników, które nie idzie w parze z dobrymi narzędziami, na niewiele się zda. Na szczęście Adobe na razie nie musi się o to martwić.

>>Czytaj także: Nowa wersja deweloperska Mac OS X Lion

Sonda
Photoshop jest potrzebny na tabletach?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na Photoshop World 2011 zaprezentowano specjalne wydanie Photoshopa przeznaczone dla iPada. Wygląda na to, że będzie to narzędzie znacznie bardziej rozbudowane niż Photoshop Express, któremu bardzo daleko do desktopowego odpowiednika.

Dostępna obecnie dla tabletu Apple'a wersja Photoshopa ma bardzo ograniczoną funkcjonalność, jednak Adobe obiecuje, że wkrótce radykalnie się to zmieni. Jak informuje serwis Electronista, nienazwana jeszcze wersja pozwoli użytkownikom między innymi na korzystanie z warstw.

Elementy będzie można dodatkowo obracać i przeciągać, natomiast paleta kolorów ma przypominać tą stosowaną przez prawdziwych malarzy.

Niestety na razie nie wspomniano o bardzo istotnej kwestii wsparcia programu także na konkurencyjnych platformach, w tym przede wszystkim nowym Androidzie 3.0.

>>Czytaj także: Google chce bardziej kontrolować Androida


Źródło: Electronista
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy