Peugeot Citroen wybiera Linuksa

31-01-2007, 08:53

Od wczoraj dużo mówi się o Windows Vista, ale alternatywny dla niego system Linux również miał swoje wielkie chwile. Koncern samochodowy PSA Peugeot Citroen zapowiedział, że na swoich komputerach zainstaluje właśnie Linuksa. Będzie to jedna z największych migracji na open source na terenie Europy.

PSA Peugeot Citroen podpisał wieloletni kontrakt z firmą Novell, na mocy którego na 20 tys. komputerów biurkowych pracujących dla koncernu zostanie zainstalowany system Suse Linux Enterprise Desktop (SLED). Otwarty system trafi też na serwery firmy, których liczba wynosi 2,5 tys.

Przedstawiciel działu IT PSA Peugeot Citroen powiedział, że w jego ocenie SLED jest systemem przyjaznym, z dobrym wsparciem technicznym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że SLED da się dobrze wpasować w dotychczasową strukturę informatyczną firmy, w której jak na razie dominuje Windows.

Ron Hovespian, CEO firmy Novell, podkreślił że SLED jest systemem w pełni przygotowanym do zadań, jakie systemowi operacyjnemu stawia dzisiejszy biznes. System oferuje wiele tych funkcji, które znajdziemy w Windows Vista, jednak za znacznie niższą cenę. Już wcześniej Novell zapowiadał, że SLED będzie poważnym konkurentem dla Visty.

Analitycy zwracają uwagę na wielka skalę migracji i na jej termin. Następuje ona zaraz po wielkim starcie Windows Vista. Zdaniem Charlesa Kinga, analityka z firmy Pund-IT, jest to wyraźny sygnał mówiący o tym, że firmy będą szukać nowoczesnych rozwiązań alternatywnych dla Windows Vista unikając jednocześnie wydatków związanych z koniecznością zakupu nowego sprzętu.

King uważa też, że firmy coraz częściej będą zastanawiać się nad tym jakie funkcje oprogramowania są naprawdę potrzebne ich pracownikom i będą starały się płacić tylko za te potrzebne funkcje. Analityk stwierdził, że nikt nie będzie kupował dla firmy sportowego samochodu Ferrari, jeśli potrzebuje samochodu dostawczego.


Następny artykuł » zamknij

Google rozbraja swoje bomby

Źródło: Novell, InfoWorld
Tematy pokrewne:  

tag Windowstag Peugeottag Linuxtag Linuks
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930