PayU: jedno konto do wszystkich zakupów

09-11-2011, 17:58

Nowa metoda ma zwiększyć szybkość i komfort dokonywania płatności m.in. w sklepach internetowych.

Konto PayU do końca listopada dostępne będzie dla wszystkich użytkowników Allegro oraz wybranych sklepów internetowych. W kolejnych miesiącach będzie systematycznie wprowadzane do większości pozostałych e-sklepów.

Najważniejszą zaletą konta PayU ma być to, że wszystkie dane (zarówno osobowe, jak i dotyczące kart czy rachunków bankowych) podawane będą przez kupującego tylko raz, a miejscem ich przechowywania stanie się PayU. Opłacając zakupy, klient wybierze ulubioną płatność i nie będzie musiał już rejestrować się w e-sklepie.

Jest to metoda, która zapewni wysoki komfort zakupów i zwiększy bezpieczeństwo danych osób kupujących w wielu miejscach w internecie – zapewnia Marcin Jabłoński, CEO PayU S.A. – Poza e-sklepami nowe funkcjonalności zostaną wdrożone także na Allegro, gdzie już od kilku lat obsługujemy płatności internetowe.

Czytaj też: E-sklepy za granicą coraz wiarygodniejsze

Dzięki dotychczasowej współpracy z PayU już ponad połowa transakcji na Allegro finalizowana jest za pomocą systemu Płacę z Allegro (wkrótce PayU). To dobrze wróży całemu polskiemu rynkowi e-commerce – uważa Przemysław Budkowski, Dyrektor Allegro.

Wraz z uruchomieniem nowego konta zakończy się proces rebrandingu systemu Platnosci.pl, który od tego momentu będzie funkcjonował pod nazwą PayU. Zmienia się także dotychczasowa strona www.platnosci.pl na www.payu.pl/sklepy.

Więcej informacji na temat nowego konta PayU można znaleźć pod adresem: www.payu.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31