PayPal zrywa z WikiLeaks

04-12-2010, 19:33

Kolejna amerykańska firma wypowiedziała umowę serwisowi WikiLeaks. Krok PayPala utrudni pozyskiwanie pieniędzy na bieżącą działalność.

Z początkiem miesiąca serwis WikiLeaks stracił miejsce na serwerach firmy Amazon. Ta wypowiedziała mu umowę, powołując się na naruszenie regulaminu świadczenia usług. Wykluczyła jednocześnie, by władze w Waszyngtonie w jakikolwiek sposób naciskały na nią. Dementi było konieczne, gdyż taki bieg wydarzeń sugerowali niektórzy politycy.

>> Czytaj więcej: Amazon: Rząd nie naciskał ws. WikiLeaks

Sonda
Popierasz działania serwisu Wikileaks?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Administratorzy WikiLeaks już zapowiedzieli, że przeniosą swoją działalność do Europy, gdzie finansować będą miejsca pracy. Jakby tego było jednak mało, serwis czekać mogą problemy finansowe. Ze współpracy z nim zrezygnował bowiem PayPal - serwis umożliwiający dokonywanie płatności online.

Również i w tym wypadku podparto się naruszeniem regulaminu. Paypal przypomniał, że zabronione jest wykorzystywanie jego usług w celu wykonywania, promowania bądź umożliwiania czynności niedozwolonych prawem. Takimi, w mniemaniu serwisu, było publikowanie tajnych dokumentów rządu Stanów Zjednoczonych.

Zapewne utrudni to finansowanie bieżącej działalności WikiLeaks, jednak nie należy się spodziewać, by mogło to doprowadzić do jego całkowitej likwidacji. Obecnie działa on pod adresem www.wikileaks.ch.


Źródło: PayPal
Tematy pokrewne:  

tag Wikileaks.orgtag Wikileakstag PayPal
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31