PayPal po polsku i w złotówkach

13-10-2006, 09:07

Niedawno Polska dołączyła do krajów w pełni obsługiwanych przez system płatności internetowych - PayPal, a teraz Polacy otrzymali dodatkowo zlokalizowaną w języku polskim witrynę - poinformowano w wiadomości e-mail rozesłanej do części polskich użytkowników systemu.

Wraz z uruchomieniem polskojęzycznej witryny, PayPal zatrudnił także polskojęzyczny zespół obsługi klienta.

Dodatkowo do listy walut obsługiwanych przez serwis PayPal został dodany złoty polski. Co najważniejsze jednak, Polacy mogą już wypłacać pieniądze na rachunek bankowy w kraju zamieszkania - ma to trwać od pięciu do siedmiu dni roboczych. Wypłata na rachunki bankowe w Polsce będzie bezpłatna przy kwotach co najmniej 500 zł. Za niższe przelewy pobierana będzie opłata w wysokości 5 zł.

Wszyscy użytkownicy systemu PayPal mogą wysyłać pieniądze na inne konta bezpłatnie. Bezpłatny odbiór dotyczy tylko kont osobistych, natomiast właściciele kont specjalnych lub firmowych będą musieli zapłacić prowizję (1,9% + 1,35 zł do 3,4% + 1,35 zł).

PayPal zezwala użytkownikom na posiadanie dwóch kont: jednego konta indywidualnego oraz jednego konta specjalnego lub firmowego. W tym przypadku, każde konto PayPal musi zawierać niepowtarzalny adres e-mail oraz dane finansowe

Oczywiście możliwa jest także transakcja w wielu walutach po kursie wymiany, który zawiera 2,5% opłatę.

Niestety, wciąż dla Polaków niedostępna jest funkcja dodawania środków na konto PayPal z konta bankowego. Możemy jedynie dokonywać płatności przy pomocy kart kredytowych.

Początkującym internautom wyjaśniamy, iż PayPal to jeden z najpopularniejszych na świecie systemów płatności internetowych, który umożliwia firmom oraz klientom indywidualnym, posiadającym adres e-mail, bezpieczne i wygodne wysyłanie oraz pobieranie płatności online. Najczęściej system ten wykorzystywany jest przez kontrahentów na aukcjach internetowych. Wielu użytkowników wykorzystuje ten system także w przypadku innej działalności, nie tylko handlowej, np. często można spotkać na różnych witrynach prośbę o przekazanie darowizn poprzez PayPal. Polskie odpowiedniki tego systemu to m.in. PayU.pl oraz AllPay.pl.

Tematy pokrewne:  

tag PayPaltag darowizny
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031