PayPal chce zmian w płatnościach obsługiwanych przez operatorów mobilnych

29-02-2012, 18:07

PayPal pracuje nad wprowadzeniem nowych standardów w płatnościach mobilnych, które obsługiwane będą przez operatorów komórkowych (chodzi m.in. o zmniejszenie pobieranych przez nich opłat). Zapoczątkowanie inicjatywy PayPal Carrier Payment Network ogłosił - w poniedziałek podczas Mobile World Congress - John Donahoe, CEO eBay.

Celem nowo powstałej inicjatywy PayPal Carrier Payment Network ma być wypracowanie korzystnego modelu współpracy na linii operator - sprzedawca - klient. W tym celu PayPal będzie współpracował z ponad 250 operatorami mobilnymi oraz ponad 1,5 tys. sprzedawców dóbr cyfrowych. W skład inicjatywy wchodzi m.in. obecna w Polsce sieć Orange.

- Płatności obsługiwane przez operatorów mobilnych dają klientom możliwość zapłacenia za zakupy środkami z rachunku telefonicznego - mówi Przemek Pluta, regional manager PayPal Central and Eastern Europe. - Są one wygodne dla konsumentów, ale jednocześnie nieopłacalne z punktu widzenia sprzedawców - jako że transakcja jest procesowana przez operatora, sprzedawca musi dzielić się z nim częścią swojego przychodu, niekiedy sięgającą ponad 40% przychodu.

Czytaj też: Google Wallet bezpieczniejszy niż zwykły portfel?

Uczestnictwo w inicjatywie PayPal Carrier Payment Network wymaga od operatorów m.in. zmniejszenia prowizji pobieranej od przychodów sprzedawców. Na uregulowaniu tej kwestii powinni skorzystać zwłaszcza sprzedawcy dóbr cyfrowych - jak e-księgarnie z audiobookami, e-bookami, sklepy z muzyką - gdyż zakup za pomocą komórki to w ich przypadku najwygodniejsza dla konsumenta forma - mówi Przemek Pluta.

Wypracowanie standardu ma wpłynąć na upowszechnienie płatności oferowanych przez operatorów w całej branży oferującej dobra cyfrowe. Według Juniper Research rynek dóbr cyfrowych ma do 2014 roku wzrosnąć do 220 mld dol.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031