"Parszywa" dwunastka Hackerów RP

redakcja 23-06-2005, 16:21

Trzy tygodnie po rozpoczęciu Konkursu na Pierwszego Hackera Rzeczypospolitej, znamy już pierwszą trzydziestkę najsprytniejszych uczestników tej imprezy. Do pierwszego testu przystąpiły 1053 osoby. Zawodnicy mieli za zadanie znaleźć w sieci pewną stronę i skopiować z niej dane.

Tylko jeden uczestnik był na tyle sprytny, aby znaleźć rozwiązanie już w pierwszej godzinie trwania konkursu. Kolejni uczestnicy uporali się z tym w przeciągu kilku godzin. Znaleźli się też tacy, którzy nie odnaleźli pożądanej strony. Zadanie pierwsze rozwiązały w sumie 544 osoby.

Po zaliczeniu pierwszego zadania uczestnicy mogli od razu przystąpić do kolejnego, którego treść brzmiała następująco:

"Szukasz czegoś? Znajdź to, co nie jest ani duże, ani małe, ale ma w środku dużo małego a na końcu jedno duże. Reszta nie gra roli. Użyj tego, co jest używane regularnie z ekspresją.".

Na to zadanie kilka osób udzieliło odpowiedzi błyskawicznie, jednak wielu osobom zajęło to dłuższy czas, wynika z relacji organizatorów. Znaleźli się też tacy, którzy uważali, iż w zadaniu było za mało danych i było nieprecyzyjnie sformułowane. Zadanie drugie rozwiązało 412 osób

Po rozwiązaniu drugiego zadania zawodnik był kierowany na stronę, na której znajdowały się zaszyfrowane fikcyjne wyniki fikcyjnej matury oraz zaszyfrowany kod konieczny do zaliczenia zadania. Całość zaszyfrowana była algorytmem. I tak zakończone zostało trzecie zadanie, które rozwiązało 398 osób.

Na razie w rankingu zawodników prowadzą:

Pozycja - Nick - Liczba punktów
1. sify - 24
2. maquina - 23
3. ROMeeO - 23
4. snooty - 22
5. Yezu - 22
6. roscoe - 22
7. Lolitka - 22
8. Qnick - 22
9. NiceBoy - 21
10. Th0r - 21
11. Smyk - 21
12. szwabek - 21


Pełny ranking dotychczasowych zmagań znajdziecie na stronie konkursu:

Źródło: informacja prasowa
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy