Panele 3D Dunes. Dekoracyjne wykończenie ściany w Twoim wnętrzu.

13-03-2018, 07:55

W obecnych czasach istnieje wiele możliwości wykończenia wnętrza. Jak wykończyć ścianę w salonie, sypialni czy pokoju dziecka? Istnieją oczywiście tapety czy tynki dekoracyjne, ale nadal są to płaskie powierzchnie... Co zatem jeśli chcemy nadać ścianie fakturę trójwymiaru? Wystarczy zastosować panele ścienne 3D firmy Dunes.

dunes maze

Nowoczesna dekoracja ścienna

Dunes to polski producent paneli ściennych. Produkty niezwykle nowoczesnego mimo że wykonywanego z tradycyjnego materiału jakim jest gips ceramiczny. Mnogość wzorów i kształtów płyt dekoracyjnych powoduje, że każdy znajdzie odpowiednim dla siebie motyw. Nie ulega jednak wątpliwości, że dużą część dekorów stanowią różnego typu fale. Takie panele polecane są głównie do większych ścian, gdyż dopiero wtedy uwydatnią swój prawdziwy urok. Dekory z pojedynczym zdobieniem przeznaczone są raczej do punktowego zastosowania w mniejszych pomieszczeniach. Szczególnie prezentują się np. w pokoju dziecka, kuchni czy łazience.

Geometryczne kształty, firma Dunes poleca głównie do nowoczesnych wnętrz np. typu LOFT, gdzie bardzo dobrze współgrają z surowością betonu architektonicznego, stali czy szkła.

Gipsowe panele na ścianę

Wykonywane są ze szczególnego rodzaju gipsu – ceramicznego, który cechuje się dobrymi właściwościami zarówno lejnymi, jak i użytkowymi. Mimo, że same płyty są dosyć duże, gdyż mają z reguły 100x80cm i sporą wagę, to jednak są idealnie sztywne. Wszystko to wina zbrojenia, które znajduje się w środku paneli (jest zatopione w masie) w postaci siatki z włókna szklanego. Zapewnia nam to stabilność przy montażu oraz sztywność w transporcie. W przypadku pęknięcia, płyta gipsowa nie rozpada się na drobne części, ale jest w całości.

Gips jest materiałem od wieków stosowanych we wnętrzach, gdyż posiada świetne właściwości. Przede wszystkim jest w pełni ekologicznym, naturalnym materiałem. Co ważne, reguluje wilgotność pomieszczenia. Równie ważne do podkreślenia jest odporność na ogień i tym samym niepalność paneli 3D. Gipsowe panele w przeciwieństwie do tych wykonanych z poliuretanu, możemy szpachlować na łączeniach i tym samym otrzymać w całości ścianę 3D.

Montaż paneli gipsowych Dunes

Można zlecić fachowcowi lub wykonać samemu. Wystarczą podstawowe umiejętności majsterkowicza i narzędzia. Najważniejszym etapem jest przygotowanie podłoża pod umiejscowienie paneli na ścianie. Powierzchnia powinna być odtłuszczona, odpylona i zagruntowana. Gruntujemy gruntem głębokopenetrującym, który zapewnia dobre przymocowanie do ściany. W przypadku ściany pokrytej gładzią, najlepiej ponacinać krzyżowo dla lepszego wniknięcia kleju.

Płyty 3D kleimy za pomocą kleju gipsowego np. do karton-gipsu. Również łączenia między panelami wypełniamy klejem dla dobrego związania. Po wyschnięciu, uzupełniamy spoiny za pomocą gładzi i szlifujemy papierem ściernym. Ważne jest stopniowanie gradacji papieru od najgrubszego do najdrobniejszego. Uzyskamy tym sposobem idealnie gładką powierzchnię.

Po wykonaniu tych czynności, odpylamy całość i gruntujemy dwukrotnie. Na taką ścianę 3D możemy nałożyć farbę lub tynk dekoracyjny dla wzmocnienia efektu. Malujemy dowolnymi farbami ściennymi. Do malowania możemy użyć dowolnych narzędzi (pędzel, wałek) jednak najlepsze efekty uzyskamy malując natryskowo.

 

Materiał powstał we współpracy ze sklepem internetowym www.yourdecor.pl

Zdjęcie z materiałów www.dunes.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: