Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ozonoterapia – zastrzyk energii po zimie

29-03-2018, 13:41

Terapia tlenowo-ozonowa, bo tak brzmi pełna nazwa tego zabiegu, to metoda lecznicza szeroko stosowana na całym świecie. Według The American Academy of Ozonotherapy ozon znajduje zastosowanie w przebiegu chorób zakaźnych, nawracających nieżytów i zapaleń wywołanych przez bakterie i wirusy, a także chorób związanych z układem kostnym, układem krążenia, czy skórą. Do tego poprawia nastrój, przywraca energię i siłę witalną – sprawdź dlaczego?

kobieta, fotolia.com, 158096042 | Autor: contrastwerkstatt

Fot. fotolia.com, 158096042 | Autor: contrastwerkstatt

Lecznicze właściwości ozonu są znane nie od dziś. Do świata medycyny ozon trafił w XIX w. Na przestrzeni lat określono 114 stanów patologicznych wrażliwych na ozon. W licznie opisywanych przypadkach przynosi spektakularne efekty. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Ozon wykorzystujemy na kilka sposobów, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Stosujemy autohemotransfuzje, infuzje z solą fizjologiczną, iniekcje dożylne, domięśniowe, podskórne, wlewy, irygacje, płukanie przetok, otwartych ran, jamy ustnej i gardła. W przypadku chorób i uszkodzeń skóry możliwe jest też wykorzystanie rękawów ozonowych, buta ozonowego, okładów, przymoczków, maści i olejków.

Ozonoterapia - właściwości

Ozon ma silne działanie utleniające, likwidujące bakterie, wirusy i grzyby. Zwalcza paciorkowce, pałeczki ropy błękitnej, grzyby Candida albicans, a także inne patogeny. Jedną z dziedzin, w której ozonoterapia znalazła zastosowanie jest stomatologia. Okazało się, że przynosi znakomite efekty w leczeniu próchnicy i zakażeń miazgi zęba. Ze względu na silne właściwości bójcze, sprawdza się przy rozległych stanach zapalnych, opornych na antybiotykoterapię. Ponad to ozon stymuluje pracę układu krwionośnego zapobiegając częstym chorobom: miażdżycy, niewydolności krążenia owrzodzeń podudzi, zatorowości żylnej. Silnie dotlenia krew, a w efekcie – wszystkie komórki naszego organizmu. Pobudza układ immunologiczny do zwiększonej produkcji limfocytów T – komórek odpowiedzialnych za naszą odporność oraz rozpoznawanie komórek prawidłowych i zagrażających, np. komórek nowotworowych.

Oprócz typowo leczniczych właściwości, ozon przywraca również siły witalne i dodaje energii. Jak to się dzieje? Na drodze silnego dotlenienia krwi, dotlenia się również mózg, serce, mięśnie i wszystkie narządy wewnętrzne. Usprawnia się krążenie, a to z kolei wpływa na naszą siłę i wydolność. Ozon silnie oczyszcza organizm z toksyn, a naczynia ze złogów cholesterolowych. Przyspiesza metabolizm. W efekcie odczujemy poprawę samopoczucia, kondycji, witalność. Dodatkowo terapia będzie wspierać walkę z dodatkowymi kilogramami i spowalniać procesy starzenia.

Kiedy i dokąd wybrać się na ozonoterapię?

Na ozonoterapię najlepiej wybrać się do sprawdzonej kliniki, specjalizującej się w tej metodzie leczenia. Tylko wtedy mamy pewność, że jesteśmy bezpieczni, a nasze zdrowie jest w dobrych rękach - wyjaśnia lek. med. Antoni Szymczak, klinika witaminowa Feel Good, Poznań – Pacjenci, którzy wpisują w wyszukiwarce hasło „ozonoterapia, Poznań” mogą trafić w miejsce, w którym zabieg zostanie przeprowadzony niezgodnie ze sztuką. Warto zwrócić uwagę na to, czy do zabiegu kwalifikuje nas lekarz, czy wywiad podczas wizyty będzie szczegółowy i czy warunki spełniają wymogi sanitarno-epidemiologiczne – podkreśla.

 


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:





fot. Freepik




fot. Freepik



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy