Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pracownicy firmy QTGlobe z Nowego Jorku, podając się za księgowych, proponują zakup akcji jeszcze przed wejściem tego startupa na nowojorski rynek NASDAQ. Oferują akcje po 3,5 USD za sztukę i jednocześnie prognozują, że po wejściu na giełdę ich cena wzrośnie do 15 USD. Nie jest to pierwszy przypadek namawiania Polaków do zawierania podejrzanych transakcji - ostrzega AlertFinansowy.pl.

Kiedyś mówiono „kup pan cegłę”, dziś próbuje się wcisnąć na siłę akcje firmy, która - jak zapewniają jej właściciele lub pośrednicy - odniesie niewiarygodny sukces i zwróci inwestycję z kilkusetprocentowym nakładem. AlertFinansowy.pl przeanalizował krok po kroku wspomnianą ofertę.

Spółka QTGlobe jest startupem, czyli dopiero rozpoczęła działalność. Jej kapitał zakładowy to raptem 20 tys. USD, a więc 60 tys. PLN, co jak na warunki amerykańskie na kolana nie powala. Firma dopiero co ruszyła, można więc śmiało założyć, że jej aktywa nie wzrosły zdecydowanie ponad kapitał zakładowy.

>> Czytaj także: 0-704: sposób na łatwe naciąganie firm

Rzeczywista wartość akcji wynosi ok. 0,0002 USD za sztukę - tyle otrzymamy, dzieląc kapitał zakładowy przez ilość akcji (a informacje te można znaleźć na stronie internetowej firmy). Jeśli nawet dodamy do tego później nabyte aktywa, można spokojnie założyć, że wycena jednej akcji wobec wartości księgowej firmy nie przekracza kilku centów.

Tymczasem pracownicy QTGlobe chcą za akcje znacznie więcej, aż 3,5 USD, obiecując spore zyski na giełdzie. Tyle że tego akurat nikt nie jest w stanie przewidzieć. Poza tym skoro firma w krótkim czasie ma osiągnąć 15 USD za akcję na NASDAQ, dlaczego teraz sprzedaje je za znacznie mniejszą kwotę?

Dziennik Internautów przestrzega przed korzystaniem z tego typu ofert, gdyż są one tylko i wyłącznie próbą wyłudzenia pieniędzy.

>> Czytaj więcej o oszustwach w DI


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: AlertFinansowy.pl



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR







Tematy pokrewne:  

tag startupytag oszustwatag akcje