Oświetlenie XXI wieku

26-06-2020, 08:24

Nowoczesne oświetlenie czerpie pełnymi garściami z innowacyjnych technologii. Czym są nowoczesne technologie i jakie skutki płyną z ich zastosowania? Wyjaśniamy.

oświetlenie lampy

Co wyróżnia nowoczesne oświetlenie?

Ciągły rozwój sprawia, że technologia szybko się starzeje. Dlatego nieustannie trzeba nadążać za nowinkami technicznymi, by na bieżąco wiedzieć, czego szukać w sklepie z oświetleniem. Lampy XXI wieku cechuje wykorzystanie nowoczesnych technologii. O jakim wyposażeniu mowa?

  • Zintegrowane źródło światła LED

Oświetlenie w technologii LED to energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Nowoczesne lampy są wyposażone w zintegrowane diody cechujące się wysoką jakością światła. Brak migotania i szkodliwego promieniowania UV to kolejne atuty zintegrowanych opraw LED.

  • RGBW

RGBW to połączenie wielokolorowej technologii RGB z intensywnie białą barwą światła. Dzięki takiemu połączeniu oświetlenie nie musi pełnić tylko funkcji dekoracyjnej. Białej barwy można użyć do oświetlenia pomieszczenia, a pozostałych kolorów do aranżacji. 

  • Możliwość ściemniania

Stała intensywność światła sprawia, że w pewnym momencie zaczynamy odczuwać dyskomfort. Nie każdy rodzaj światła pasuje do wykonywania każdej czynności. Innego natężenia wymaga praca przy biurku, innego czynność czytania książki, a jeszcze innego prace montażowe.

  • Połączenie z urządzeniami mobilnymi i internetem

Żyjemy w czasach, w których człowiek nie rozstaje się z telefonem. Coraz większa część naszego życia jest uzależniona od działania urządzeń mobilnych. Skoro za pomocą smartfona możemy przełączyć kanał w TV, to chcemy również móc włączać lampę. Wiele nowoczesnych lamp ma funkcję sterowania za pomocą aplikacji, Wi-Fi czy Bluetooth, np. drewniane lampy Wooden.

  • Wybór barwy światła

Ludzkie oko przyzwyczajone jest do zmiany intensywności światła w ciągu dnia. Nowoczesne lampy umożliwiają dostosowanie barwy światła do warunków panujących na zewnątrz. Wybór określonej barwy światła znacząco wpływa na samopoczucie. 

  • Dostosowanie do potrzeb współczesnego człowieka

Producenci nowoczesnego oświetlenia mają na uwadze potrzeby ludzi żyjących w XXI wieku. Udowadniają to np., wyposażając lampy w porty USB służące do ładowania urządzeń mobilnych, z którymi nigdy się nie rozstajemy.

Lampy XXI wieku - zastosowanie

Lampy XXI wieku to nie tylko szpanerski element aranżacji wnętrz, lecz bardzo wygodny sposób na oświetlenie mieszkania. Rozwój technologii z reguły ma nam ułatwiać życie i tak też jest w przypadku nowoczesnego oświetlenia. Zintegrowane oprawy LED zwalniają nas z konieczności wymiany żarówek. Wystarczy kupić lampę o dużej żywotności, by służyła przez lata np. w przestrzeni biurowej.

Lampy i źródła światła wyposażone w RGBW to świetny element aranżacji miejsc komercyjnych. Wystarczy kupić taśmę LED, by móc dobierać kolory do okoliczności. Np. w restauracji w okresie walentynek można wybrać czerwony kolor światła, a w okolicach świąt niebieski lub zielony.

Ściemnialne źródło światła pozwala na dogodne dostosowanie intensywności do wykonywanych czynności. Jest to szczególnie przydatna funkcja w zakładach usługowych, biurach lub mieszkaniu gdzie chcemy się zrelaksować po pracy. Sterowanie za pomocą pilota czy aplikacji dodatkowo ułatwia zmianę natężenia światła.

W biurze warto zainwestować w nowoczesne lampy z możliwością zmiany barwy światła. W zależności od pory dnia można wybrać światło ciepłe, neutralne lub zimne.

Jak widać, technologie podnoszące funkcjonalność lamp są bardzo wygodne i pozwalają na szerokie możliwości oraz ułatwienia. W XXI wieku warto iść z duchem czasu i nie skupiać się wyłącznie na tym, co znamy, lecz powiedzieć “tak” innowacyjnym lampom LED.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag oświetlenietag lampy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: