Oświetlenie w sypialni – jakie sprawdzi się u ciebie?

28-06-2018, 08:06

W dobrze zaaranżowanej sypialni nie ma miejsca na kompromisy. Odpowiednio dobrane kolory, tkaniny, a co najważniejsze oświetlenie wpływają na samopoczucie domowników. Jakie światło wybrać do sypialni, by stała się ona cichym azylem?

mat partnera

Jak rozświetlać swoje wnętrze?

Oświetlenie w sypialni może być naprawdę różnorodne. Wiele zależy od tego, czy wnętrze będzie dla ciebie jedynie miejscem wypoczynku, czy planujesz w nim spędzać więcej czasu. Najlepiej, by światło w sypialni było ciepłe i rozproszone. Dzięki temu stworzysz w pomieszczeniu przytulny i kojący klimat.  Miękkie światło polecane do sypialni zazwyczaj mieści się w zakresie 2700-3500 Kelvinów. Jeśli jednak twoja sypialnia urządzona jest w minimalistycznym stylu i chcesz podkreślić ostre rysy mebli, wybierz światło zbliżone do barwy dziennej. Ma ono 5000-6500 Kelvinów. Więcej informacji o trendach wnętrzarskich, remontach i oryginalnych aranżacjach domów, znajdziesz na stronie Domolubni.pl

Oświetlenie w sypialni a lampy sufitowe

Jakie powinny być lampy sufitowe? Tu panuje duża dowolność, najlepiej jest jednak sięgnąć po modele z kloszami, które skutecznie rozproszą światło. Mogą być one wykonane z metalu lub drobnych kryształków, dzięki czemu sypialnia nabierze subtelnego wyrazu. Warto również zdecydować się na oświetlenie punktowe, które zbuduje nastrój w twojej sypialni i jednocześnie pozwoli ci w pełni wypocząć.

Oświetlenie punktowe – jakie wybrać?

Jeśli twoja sypialnia połączona jest z garderobą, sięgnij po oświetlenie punktowe, które nie będzie tworzyć cieni na tafli lustra i odda prawdziwą barwę ubrań. Dlatego w tym przypadku dobrze jest sięgnąć po światła halogenowe. W swojej aranżacji możesz wykorzystać również różnego rodzaju węże i przewody, którymi podkreślisz krawędzie przedmiotów, podświetlisz sufit lub uwypuklisz piękno oryginalnych mebli.

Jakie lampy umieścić koło łóżka?

W stylowej sypialni nie może zabraknąć również lampek nocnych. Zazwyczaj znajdują się one po obu stronach łóżka, dlatego warto wybrać identyczne modele, które wprowadzą do wnętrza ład i symetrię. Lampki nocne mogą być dostępne w wielu stylach, powinny zatem pasować do zamysłu twojej aranżacji, a przy tym pełnić swoją funkcję – światło z lampek powinno padać na gazetę lub książkę i nie razić w oczy. Równie ciekawym rozwiązaniem, który umożliwi ci czytanie w łóżku są kinkiety. Możesz mocować je bezpośrednio nad łóżkiem lub odrobinę na lewo od miejsca czytania.

A ty jakie oświetlenie masz w swojej sypialni?


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Geralt
fot. Triggo

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
Serwisy specjalne: