Osuszanie budynków – przyczyny, sposoby, skutki zaniechania

15-10-2018, 11:44

Nadmierne zawilgocenie w obiekcie może prowadzić z jednej strony do utrzymywania się nieładnego zapachu stęchlizny, z drugiej natomiast do pojawienia się pleśni przeradzającej się wraz z biegiem czasu w grzyba. Wpływa to niekorzystnie na estetykę wnętrza, prowadząc do butwienia elementów wyposażenia. Nie ma nawet co wspominać o tym, jak wiele negatywnego wilgoć jest w stanie wyrządzić naszemu organizmowi – szereg chorób układu oddechowego, reakcje alergiczne, astma. By do tego wszystkiego nie doprowadzić, niezbędne jest odpowiednio wczesne zareagowanie i zamówienie profesjonalnego wsparcia technicznego w postaci specjalistycznej firmy trudniącej się osuszaniem na co dzień.

 

mat partneraNa rynku usługowym obecnie nie brak wielorakich przedsiębiorstw, które tak jak przykładowo znana firma TSM proponują darmową wycenę oraz bezpłatny dojazd, a także dysponują kompleksowym sprzętem i środkami chemicznymi niezbędnymi do tego, by przeprowadzić osuszanie budynku raz dwa, skutecznie, stosunkowo szybko i pewnie. Niemniej jednak wielu lokatorów budynków wymagających omawianych fachowych zabiegów decyduje się na oszczędność, a co za tym idzie próbuje na własną rękę pozbyć się problemu. Suszenie gorącymi masami powietrza, czy też wietrzenie to od dawien dawna wykorzystywane - „naturalne” i „ekologiczne” - warianty likwidacji nadmiaru wilgoci. Rzeczywiście są one przydatne, ale raczej sprawdzają się jako zabiegi profilaktyczne, ewentualnie są efektywne przy niewielkim stopniu zawilgocenia. Przy znacznie cięższych przypadkach nie ma się co łudzić, iż obejdzie się bez pomocy wykwalifikowanych ekspertów takich jak ci wyżej wymienieni z TSM, czy dowolnej innej firmy działającej w podobnym wymiarze. Należy wiedzieć, że zbyt częste suszenie negatywnie wpływa na stan podłóg, murów, tynków, nierzadko obniżając nie tylko ich estetykę, ale i wytrzymałość. Ściany poddawane osuszaniu w przesadnej częstotliwości niestety ulegają częstokroć popękaniu, zaś tynki złuszczeniu.

Bezpieczniejsza alternatywa

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na ekipie fachowców, którym będziesz musiał zlecić wykonanie osuszania w Twoim domu, czy biurze, wybierz swego rodzaju złoty środek – coś pomiędzy prymitywnym, samodzielnym likwidowaniem wilgoci przez osuszanie i ogrzewanie, a zlecaniem profesjonalnych zabiegów ekspertom. Świetną alternatywą okazuje się wykorzystanie specjalnych osuszaczy, które można wynająć po dość atrakcyjnych cenach w renomowanych firmach zajmujących się realizacją zabiegów osuszania, czy odgrzybiania budynków. W swej rozległej ofercie usług osuszacze posiada również między innymi TSM. W szczególności jest to trafne rozwiązanie w obiektach, w których doszło już niegdyś do zawilgocenia i teraz mowa o zawilgoceniu wtórnym. Wtedy osuszacze pozwalają przywrócić wysoki komfort życia oraz umożliwiają normalne funkcjonowanie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag osuszanie budynkówtag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Chce.to
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: