Ostatnie dni zapisów na Global Startup Challenge 2010

15-06-2010, 10:41

Jeszcze tylko przez dwa dni autorzy startupów mogą zgłaszać swoje projekty do Global Startup Challenge 2010 – dwumiesięcznych warsztatów z ekspertami w inkubatorze IT Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Finałem warsztatów będzie rywalizacja o nagrodę główną – wsparcie startupów przez Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, który zainwestuje w nowe spółki nawet do 200 tys. euro, a także zainteresowanie wśród Aniołów Biznesu.

>> Czytaj też: Jak się robi dobrego startupa - podpowiada Krzysztof Gagacki

Najlepsze startupy zaprezentują się dodatkowo we wrześniu na specjalnym spotkaniu branży internetowej Netcamp. Wygrana to również globalna kampania reklamowa dla zwycięzców przeprowadzona przez serwisy firmy Red Sky. Jak zapowiadają właściciele Red Sky, zwycięzcy projektu mają realną szansę na światowy sukces.

Sonda
Masz już pomysł na swojego startup-a?
  • Już dawno zrealizowałem
  • Tak, to będzie sukces!
  • Nie mam pomysłu
  • Może w przyszłości
  • Nie mam czasu
wyniki  komentarze

Podzielimy się z finalistami naszym doświadczeniem z pracy nad projektem skierowanym na rynki światowe. W tym momencie jako jedyny polski serwis (FilesTube - przyp. red.) odnieśliśmy spektakularny sukces w globalnej sieci. Receptę na sukces przekażemy zwycięzcom – zapewnia Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o.o.

Dotychczas do rywalizacji zgłosiło się kilkadziesiąt startupów z Polski i kilka z zagranicy. Ocena projektów już trwa i jak zapewniają organizatorzy - wybór zespołów, które zostaną zaproszone do wspólnej pracy w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym, będzie dużym wyzwaniem.

Liczba przesłanych zgłoszeń przeszła nasze oczekiwania. Na dodatek jakość zgłoszonych projektów reprezentuje naprawdę wysoki poziom merytoryczny. Większość ze zgłoszonych projektów oprócz jasno zdefiniowanej strategii rozwoju ma sprecyzowany plan monetyzacji pomysłu. Mamy wrażenie, że wśród zgłoszonych projektów jest kilka, które mogą odnieść światowy sukces na miarę Red Sky – mówi Tomasz Łasecki, Menedżer ds. Projektów Inwestycyjnych z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, jeden z organizatorów projektu.

>> Czytaj też: Polski startup wśród zwycięzców SeedCampa

Zbliża się moment, kiedy zespół ekspertów wyłoni 10 zespołów, które rozpoczną w Szczecinie pracę nad swoimi projektami pod czujnym okiem ekspertów z rynku IT, e-marketingu i rynku kapitałowego. Zespoły będą składać się maksymalnie z trzech osób, w tym programistów. Rezultatem dwumiesięcznej pracy mają być funkcjonalne i spełniające swoje cele projekty internetowe.

Więcej informacji na stronie Global Startup Challenge 2010


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930